Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva pradeda darbą Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomojoje taryboje

Sukurta 2024.05.12 / Atnaujinta 2024.05.12 12:04
  Lietuva pradeda darbą Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomojoje taryboje

  Gegužės 12 dieną Lietuva pradeda darbą Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) Vykdomojoje taryboje. Į šias svarbias pareigas 2024–2026 m. laikotarpiui Lietuva  išrinkta pernai lapkritį kasmetinės Cheminio ginklo konvencijos valstybių narių metinės konferencijos metu.

  Daugumai konferencijos dalyvių parėmus Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos kandidatūras, pirmą kartą organizacijos istorijoje į Vykdomąją tarybą neišrinkta Rusija.

  „Atėjo laikas kiekvienai tarptautinei organizacijai, norinčiai  išlaikyti savo aktualumą ir patikimumą, principingai reaguoti į pasaulyje vykstančius pokyčius, nustoti šalis agresores traktuoti kaip lygiavertes partneres prie tų organizacijų stalo“, – komentuodamas balsavimo rezultatus, 2023 m. lapkritį sakė LR užsienio reikalų ministras G. Landsbergis.

  OPCW priklauso net 193 valstybės. Balsavimo rezultatai patvirtino daugumos OPCW šalių poziciją, kad karinė agresija prieš kitą tos pačios organizacijos narę Ukrainą bei grubūs, sisteminiai Cheminio ginklo konvencijos pažeidimai negali būti suderinami su pareigomis tarptautinėse institucijose ir mestų šešėlį visos organizacijos patikimumui.

  Tapusi Vykdomosios tarybos nare, Lietuva  tiesiogiai ir aktyviai rems bendraminčių ir Lietuvos interesus atitinkančią poziciją šioje organizacijoje. Lietuva toliau nuosekliai sieks tarptautinės bendruomenės dėmesio Baltijos ir kitose jūrose paskandintam cheminiam ginklui, skatins bendradarbiavimą ir keitimąsi informacija šiuo klausimu. Savo darbu Lietuva dar kartą įrodys jog yra aktyvi ir atsakinga tarptautinės bendruomenės narė.