Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuva solidarizuojasi su ES partnerėmis, suvaldant migracijos iššūkius

Sukurta 2021.06.03 / Atnaujinta 2021.06.03 14:16

Lietuva solidarizuojasi su migracijos spaudimą patiriančia Italija, todėl priėmė sprendimą į Lietuvą savanoriškai perkelti dar 10 asmenų, kuriems reikalinga tarptautinė pagalba.

 

Suvokdama migracijos iššūkius, su kuriais susiduria kitos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės, ypač pietinės, Lietuva solidariai prisideda prie iššūkių suvaldymo ir ne kartą įvairiais būdais siekė pagelbėti kitoms ES valstybėms narėms. Sprendimas perkelti į Lietuvą dar 10 asmenų patvirtina Lietuvos pasiryžimą padėti didžiausią spaudimą patiriančioms ES valstybėms.

Šį solidarumą Lietuva demonstruoja tuo pat metu, kai pati patiria milžinišką politinį, o taip pat ir augantį nelegalios migracijos spaudimą prie sienos su Baltarusija.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
image00006.jpeg

Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankosi Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu buvo aptarti dvišaliai santykiai, saugumo situacija regione, santykiai su Rusija ir Kinija, situacija Baltarusijoje, Ukrainoje ir Pietų Kaukaze, Rytų partnerystės iniciatyva, ES plėtra ir kova su pandemija.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »

Gegužės 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su oficialiu vizitu lankysis Italijoje. Susitikimo su Italijos kolega Luigi Di Maio metu ketinama aptarti dvišalius santykius, saugumo situaciją regione, svarbiausius Europos Sąjungos (ES) ir NATO darbotvarkės klausimus, santykius su Rusija ir Kinija, situaciją Baltarusijoje ir Ukrainoje, Rytų partnerystės iniciatyvą.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla »
M. Cocciolito ir ambasadorius R. Šlepavičius.jpg

Italijoje darbą pradeda Lietuvos garbės konsulas Teramo mieste Maurizio Cocciolito. Jo vadovaujamo garbės konsulato apygarda apims Italijos Abrucų regioną.

Atstovybių naujienos »
DSC_3199.jpg

Lapkričio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Diego Ungaro. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta gerais dvišaliais santykiais. L. Linkevičius akcentavo dvišalio ekonominio bendradarbiavimo potencialą, ypač tokiose srityse, kaip informacinių technologijų ir komunikacijų (ICT), gyvybės mokslų bei finansinių technologijų. Sutarta dėl poreikio toliau stiprinti kultūrinį bendradarbiavimą.

Dvišaliai santykiai » Užsienio reikalų ministro veikla » Ministerijos naujienos »