Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtmečio jubiliejus

Sukurta 2020.05.11 / Atnaujinta 2020.05.11 13:44

Gegužės 11 dieną minimas Lietuvos ir Prancūzijos santykių šimtečio jubiliejus. Po Pirmojo pasaulinio karo Lietuva sudėtingomis sąlygomis siekė įtvirtinti atstatytą Lietuvos valstybingumą. Prancūzijos Lietuvos valstybės de facto pripažinimas 1920 metais buvo labai svarbus įvykis, padėjęs modernios Lietuvos valstybės įsitvirtinimui tarptautinėje arenoje.

„Minėdami pripažinimo šimtmetį džiaugiamės artimais ir tvirtais Lietuvos ir Prancūzijos santykiais. Prancūzija yra mūsų strateginis partneris. Ypač svarbus yra jos indėlis užtikrinant Lietuvos saugumą,“ – sukakties proga pažymėjo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Prancūzijos karinės oro pajėgos jau aštuntą kartą vykdo NATO oro policijos misijas Baltijos valstybėse. Šiemet jau antroji Prancūzijos karių misija planuoja prisijungti prie NATO priešakinių pajėgų Lietuvoje.

Pasak ministro, Lietuva ypač dėkinga  Prancūzijai, kuri niekada formaliai nepripažino Lietuvos nepriklausomybės praradimo po 1940 metų Sovietų Sąjungos okupacijos ir buvo viena iš nedaugelio Vakarų Europos valstybių, Sovietų Sąjungai neatidavusių Prancūzijos banke Lietuvos deponuoto aukso.

Lietuva vertina bendradarbiavimą su Prancūzija ir jos lyderystę kuriant stiprią ateities Europos Sąjungą. Suverenią, vieningą ir demokratišką Europą galime sukurti tik išlikdami principingi ir veikdami remdamiesi savo pamatinėmis vertybėmis.

Prancūzija Lietuvos Respubliką de jure pripažino 1922 metų gruodžio 20 dieną. Atkurtą Lietuvos Respublikos valstybę Prancūzija pripažino 1991 metų rugpjūčio 25 dieną, o po kelių dienų, rugpjūčio 29 dieną, atkurti diplomatiniai santykiai.

Susijusios naujienos Visos naujienos »
1-33-200915 BY at LT Embassy Paris France  850_0819 Photo  Ludo Segers.JPG

Rugsėjo 15 dieną minint Tarptautinę demokratijos dieną, Lietuvos ambasada Prancūzijoje buvo apšviesta Baltarusijos istorinės vėliavos spalvomis, reiškiant solidarumą su Baltarusijos žmonėmis, kovojančiais už demokratiją.

Atstovybių naujienos »
1.jpeg

Rugpjūčio 23 dieną Paryžiuje Lietuvos ir Baltarusijos bendruomenių Prancūzijoje dėka surengtas Baltijos kelio 31- ųjų metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo apie 250 dalyvių, kurie išreiškė tvirtą paramą ir solidarumą Baltarusijos žmonėms, siekiantiems demokratijos šalyje.

Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
109351464_312526593455537_3583559654312648531_n.jpg

Liepos 14 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas virtualios fotografijų parodos apie Paryžių ir Vilnių karantino metu atidarymas bei fotografinio filmo „Paris – Vilnius. Išgyventi nenuspėjamą“ premjera. Identiškas renginys tuo pačiu metu vyko ir Vilniuje – Prancūzijos ambasadorės Vilniuje rezidencijoje, susijungus tiesioginiu vaizdo ryšiu. 

Dvišaliai santykiai » Istorinė, kultūros diplomatija »
_DSC1545.JPG

Liepos 14 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Prancūzijos Europos ir užsienio reikalų ministrą Jean-Yves Le Drian Bastilijos paėmimo dienos proga.

Dvišaliai santykiai »
4-15-200706 Hon Con  Lithuanian Embassy Paris 7097 Photo  Ludo Segers.jpg

Liepos 6 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtos iškilmingos ceremonijos metu „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“ apdovanoti Lietuvai nusipelnę garbės konsulas Lione Pierre Minonzio ir Lietuvos garbės konsulė Trojė (pranc. Troyes) Anne-Marie Goussard.

Dvišaliai santykiai » Ministerijos naujienos » Atstovybių naujienos »
foto.jpg

Birželio 18 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijos užsienio reikalų ministro kabineto vadovu Nicolas Roche, kurio metu diskutuota, kaip keisis užsienio politika ir tarptautiniai santykiai COVID-19 pandemijos kontekste.

Atstovybių naujienos »