Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Prasidėjo pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas diplomatinės tarnybos darbuotojams

Sukurta 2021.04.20 / Atnaujinta 2021.04.20 16:08
  Prasidėjo pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas diplomatinės tarnybos darbuotojams

  Balandžio 19-21 dienomis vyksta pirmasis ryšių su diaspora stiprinimo forumas, skirtas stiprinti Lietuvos diplomatinių įstaigų ir konsulinių įstaigų bendradarbiavimą su diaspora. 

  Lietuvos XVIII Vyriausybė skiria itin didelį dėmesį valstybės ir diasporos ryšio stiprinimui, todėl pagrindinis šio forumo tikslas – aptarti diplomatinių atstovybių ir diasporos organizacijų bendradarbiavimą, stiprinti pilietiškumą ir diasporos įsitraukimą į valstybės gyvenimą, spręsti lituanistinio ugdymo užsienyje iššūkius, tautinės tapatybės puoselėjimą, taip pat – didinti diplomatinių atstovybių vaidmenį, skatinant grįžtamąją migraciją ir kitus klausimus.

  „Siekiant Lietuvai svarbių tikslų įgyvendinimo, tautiečiai užsienyje mums buvo ir yra vienas svarbiausių partnerių. Tad ir mūsų atstovybės turi būti pagrindiniu partneriu mūsų diasporai, siekiančiai išsaugoti ir puoselėti lietuvybę. Ketiname skatinti aktyvesnį diasporos įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą“, – pažymėjo užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Užsienio reikalų viceministras Egidijus Meilūnas, pristatydamas XVIII vyriausybės programos nuostatas diasporos srityje, akcentavo būtinybę stiprinti atvirą dialogą ir bendradarbiavimą tarp diasporos organizacijų ir atstovybių,  pažymėjo pilietiškumo skatinimo   svarbą,  būtinybę gerinti konsulinių paslaugų prieinamumą, būtinybę skirti deramą paramą lituanistiniam ugdymui užsienyje bei skatinti grįžtamąją migraciją.

  Susitikimo metu taip pat buvo paskelbta, kad už ypatingą aktyvumą ir išradingumą, telkiant diasporą ir pristatant Lietuvą JAV Vakarų pakrantėje, Lietuvos generaliniam konsulatui Los Andžele įteikiama Didžioji vienybės trispalvė. Šis apdovanojimas įsteigtas 2019 metais ir kasmet skiriamas Lietuvos diplomatinei ar konsulinei atstovybei, labiausiai nusipelniusiai bendradarbiaujant su diaspora.

  Generalinis konsulatas Los Andžele, kuriam vadovauja konsulė Agnė Gurevičienė, pasižymėjo labai aktyvia, veiksminga dalyvavimo Seimo rinkimuose kampanija, organizavo unikalius telkiančius renginius – „Neužmirštuolių pievą“ Ramiojo vandenyno pakrantėje, Šv. Kazimiero parapijos stogo nudažymą (didžiausia iš viršaus matoma trispalvė už Lietuvos ribų), trispalvės instaliaciją vandenyno bangose ir kitus projektus, sutelkusius diasporą bendriems darbams Lietuvos labui.

  Forume dalyvauja per 110 visų Lietuvos diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų atstovų. Pranešimus skaito ir diskusijose dalyvauja įvairių valstybės institucijų atstovai bei diasporos organizacijų lyderiai.     

  Užsienio reikalų ministerija yra „Globalios Lietuvos“ – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programos koordinatorė. Programą šiuo metu įgyvendina daugiau nei 20 valstybės institucijų ir įstaigų.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  99316_82e5886dc998588c7a46b79030a6325c.jpg

  Birželio 27 dieną vyko Lietuvos ambasados Jungtinėje Karalystėje ir edukacinio centro „Lighthouse” organizuojamas Tarptautinis jaunųjų talentų konkursas, kuriame pasirodė daugiau nei 40 dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Latvijos, Islandijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių.

  Atstovybių naujienos »
  1.jpg

  Birželio 14 dieną Lietuvos ambasada Airijoje pirmą kartą prisijungė prie „Misija Sibiras“ organizuojamos akcijos „Ištark, išgirsk, išsaugok“.

  Atstovybių naujienos »
  4.jpg

  Birželio 7 dieną užsienio reikalų ministras G. Landsbergis lankėsi Seinuose (Lenkijoje), kur susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų, švietimo ir kultūros įstaigų vadovais. Susitikimo metu Lenkijos lietuviai įvardijo aktualiausias problemas, susijusias su lituanistiniu švietimu – lietuviškų mokyklų skaičiaus mažėjimą, kokybiškų vadovėlių lietuvių kalba trūkumą, nepakankamą švietimo įstaigų finansavimą.

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  20210413_124418.jpg

  Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė ir Lietuvos ambasada surengė̇ vaikų ir jaunimo piešinių̨ konkursą̨ „Širdelė plaka už̌ tūkstančio mylių“. Dalyvių piešiniai yra eksponuojami Lietuvos ambasados Londone konsulinio priėmimo salėje.

  Atstovybių naujienos »
  .

  Balandžio 9-10 dienomis Lietuvos laikinasis reikalų patikėtinis Egipte Ernestas Grabažis bei ambasados Kaire darbuotojai susitiko su lietuvių bendruomene Hurgadoje ir aplankė šeštadieninę lituanistinę mokyklėlę „Jūros arkliukai“.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
  17(1).png

  Balandžio 12 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis nuotoliniu būdu susitiko su užsienio lietuvių bendruomenių, lituanistinių mokyklų, fondų, žiniasklaidos, kitų diasporos organizacijų atstovais. Susitikime dalyvavo 87-ių organizacijų atstovai iš 36 šalių.

  Užsienio lietuviai »