Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės

Sukurta 2020.11.27 / Atnaujinta 2020.11.27 13:13
   Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės
   Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės
   Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės
   Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės
   Stambule paminėtos Adomo Mickevičiaus 165-osios mirties metinės

   Lapkričio 26 dieną Lenkijos ir Lietuvos diplomatinės atstovybės Turkijoje paminėjo poeto, laisvės sekėjo, patrioto ir kosmopolitinio veikėjo Adomo Mickevičiaus 165-ąsias mirties metines.

   Minėjimo metu susirinkusieji akcentavo A. Mickevičiaus siekį ginti laisvę ir demokratiją. „Šalia Adomo Mickevičiaus kūrybos lietuviai prisimena ir faktą,  kad  1987 metų rugpjūčio 23 dieną prie A. Mickevičiaus paminklo įvyko pirmasis taikus lietuvių mitingas prieš sovietų okupaciją, pasmerkiant Ribentropo - Molotovo pasirašytą paktą ir jo slaptus protokolus. Tai buvo lietuvių atgimimo ir Lietuvos kelio į nepriklausomybės atkūrimą pradžia“, - teigė Lietuvos ambasados Turkijoje laikinoji reikalų patikėtinė Vaida Stankevičienė.

   Prisimenant Lietuvos laisvės kelią, taip pat išreikštas solidarumas už demokratijos vertybes kovojantiems Baltarusijos žmonėms, Ukrainos vienybei ir teritoriniam vientisumui.

   Poetas A. Mickevičius yra kilęs iš senos lietuvių bajorų šeimos ir savo tėvyne laikė Lietuvą. Čia studijavo Vilniaus universitete, sukūrė ir pirmuosius literatūrinius kūrinius. A. Mickevičius 1855 metais lapkričio 26 dieną netikėtai mirė nuo choleros Stambule (tada – Konstantinopolyje), tuo metu aktyviai dalyvaudamas formuojat Lenkijos karinius dalinius kartu su Osmanų imperija kovoje prieš carinę Rusiją.

   Paskutinių A. Mickevičiaus gyvenimo dienų vietoje įkurtas jo vardo muziejus, kurio atnaujinta ekspozicija atvėrė duris lankytojams. Lenkijos Respublikos konsulato Stambule parengta vizualinė medžiaga apie A. Mickevičiaus muziejų.

   Nuotraukos: Lenkijos Respublikos generalinis konsulatas Stambule

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   DSC_7779.jpg

   Balandžio 15 dieną vyko nuotolinės Lietuvos ir Turkijos užsienio reikalų ministerijų politinės konsultacijos, kuriose aptarti dvišaliai ir tarptautiniai klausimai, bendradarbiavimas NATO bei Europos Sąjungos (ES) formatuose. Lietuvos delegacijai vadovavo viceministras Arnoldas Pranckevičius, Turkijos – šios šalies užsienio reikalų ministro pavaduotojas Farukas Kaymakcis.

   Dvišaliai santykiai »
   IMG-20210405-WA0000.jpg

   Balandžio 4 dieną Turkijos lietuvių bendruomenė Alanijoje paminėjo Šv. Velykas. Šventėje dalyvavo iš Alanijos, Antalijos, Stambulo ir kitų šalies regionų atvykę lietuviai.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »
   210126 Minister Landsbergis Shoa Memorial Paris 850_6835 Photo Ludo Segers.JPG

   Sausio 26 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis vizitą Paryžiuje pradėjo nuo apsilankymo Paryžiaus Holokausto aukų memoriale.

   Užsienio reikalų ministro veikla » Istorinė, kultūros diplomatija »

   Gruodžio 17 dieną vyko užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio telefoninis pokalbis su Turkijos kolega Mevlütu Çavuşoğlu. Ministrai pasidžiaugė nuolat stiprėjančiais ryšiais tarp abiejų šalių bei sutarė dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą, ypač verslo, turizmo, švietimo bei mokslinio bendradarbiavimo ir tarpinstitucinio dialogo ekonominės plėtros klausimais srityse.

   Dvišaliai santykiai »
   DSC_1602.jpg

   Rugsėjo 24 dieną Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko konferencija „Toliau pareigõs – vizos į gyvenimą“, skirta tarpukario Lietuvoje dirbusio japonų diplomato Čijunės Sugiharos metams Lietuvoje pažymėti. Konferenciją atidarė Vytauto Didžiojo universiteto rektorius profesorius Juozas Augutis ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
   Auswaertiges Amtphotothek - 2.jpg

   Rugpjūčio 27-28 dienomis Berlyne vykstančiame neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime buvo aptartos ES ir Rusijos santykių perspektyvos bei būdai sumažinti įtampą rytinėje Viduržemio jūros dalyje.

   Daugiašaliai santykiai »