Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministras kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis vyksta solidarumo vizito į Ukrainą

Sukurta 2021.04.14 / Atnaujinta 2021.04.15 10:30

Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos užsienio reikalų ministru Edgaru Rinkevičiumi ir Estijos užsienio reikalų ministre Eva-Maria Liimets lankysis Kijeve. Ministrai vyks vienu lėktuvu iš Vilniaus ketvirtadienį anksti ryte.

„Šis vizitas yra skirtas išreikšti solidarumą ir tvirtą paramą Ukrainai dėl jos teisės į gynybą, taip pat pademonstruoti Rusijai, kad tolesni provokaciniai veiksmai gali turėti pasekmių. Rusijos karinis aktyvumas bei kariuomenės telkimas prie Ukrainos sienų kartu su padažnėjusiais paliaubų rytų Ukrainoje pažeidimais ir plačia dezinformacijos kampanija kelia įtampą regione ir niekaip neprisideda prie taikaus konflikto sureguliavimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo, kurių svarbą Rusija nuolat viešai deklaruoja. Prie įtampos mažinimo neprisideda ir tai, kad Rusija, pažeisdama savo tarptautinius įsipareigojimus, atsisako dalyvauti ESBO konsultacijų mechanizme dėl rizikos mažinimo pagal Vienos dokumentą“, - teigė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Vizito metu planuojami Baltijos šalių diplomatijos vadovų susitikimai su Ukrainos vadovybe, vicepremjere Europos ir euroatlantinei integracijai, užsienio reikalų ir gynybos ministrais.

Pastarosiomis savaitėmis augant įtampai rytų Ukrainoje – padažnėjus prorusiškų separatistų atakoms, reikalaujančioms vis daugiau ukrainiečių karių aukų bei Rusijai telkiant karines pajėgas prie Ukrainos sienos ir okupuotame Krymo pusiasalyje, Baltijos šalių užsienio reikalų ministrai į Kijevą vyks pareikšti tvirtą paramą jau daugiau nei septynis metus Rusijos agresiją patiriančiai Ukrainai ir jos žmonėms, šalies suverenitetui. 

Susijusios naujienos Visos naujienos »
A. Žurauskas.png

Gegužės 4 dieną minimos Latvijos nepriklausomybės atkūrimo dienos proga, Lietuvos ambasadoriui Latvijoje Artūrui Žurauskui skirtas aukščiausias ir svarbiausias Latvijos valstybinis apdovanojimas – trečios klasės Trijų žvaigždžių ordinas.

Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
IMG-4c256d87ec3bb458695d92329b2b81ca-V.jpg

Balandžio 30 dieną Severodonecko mieste Rytų Ukrainoje oficialiai atidarytas Lietuvos Respublikos garbės konsulatas. Per iškilmingą atidarymą Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Valdemaras Sarapinas pasveikino Robertą Gabulą pradėjus eiti Lietuvos garbės konsulo Severodonecke pareigas.

Atstovybių naujienos »

Informuojame, kad pastaruoju metu įvykdytos kelios informacinės provokacinės atakos prieš Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių politikus.

Ministerijos naujienos »
DSC_8069.jpg

Balandžio 19 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dalyvavo Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų vaizdo konferencijoje, kurioje didžiausias dėmesys skirtas agresyviems Rusijos veiksmams prieš Ukrainą ir opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, jo sveikatos būklei, situacijai Sakartvele, Baltarusijoje, kitoms užsienio politikos aktualijoms.

Daugiašaliai santykiai »
IMG-20210415-WA0006.jpg

Balandžio 15 dieną užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Edgaru Rinkevičiumi ir Eva-Maria Liimets vizito Kijeve (Ukrainoje) metu susitiko su Aukščiausiosios Rados pirmininku Dmytro Razumkovu, ministru pirmininku Denysu Shmyhalu, ministro pirmininko pavaduotoja Europos ir euroatlantinei integracijai Olha Stefanishyna,  užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba ir gynybos ministru Andrii Taranu.

Daugiašaliai santykiai »

Atsižvelgdami į tebesitęsiantį Rusijos agresijos rytų Ukrainoje eskalavimą ir karinių pajėgų telkimą prie Ukrainos sienų, mes, Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos ir Ukrainos Respublikos užsienio reikalų ministrai,

atsižvelgdami į glaudžius mūsų valstybių tarpusavio draugystės, partnerystės ir bendradarbiavimo ryšius, 

siekdami užtikrinti stabilumą ir saugumą euroatlantinėje erdvėje,

suvokdami Rusijos Federacijos agresyvios politikos keliamas grėsmes visam Europos žemynui

Daugiašaliai santykiai »