Naujienos Spausdinti RSS

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus interviu. Delfi laida „Dėmesio centre“, 2020 m. sausio 15 d.

Sukurta 2020.01.15 / Atnaujinta 2020.01.16 13:38

Užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus interviu „DELFI Dėmesio centre“

Rusijos prezidentui pasiūlius konstitucijos reformą, pagal kurią daugiau galių būtų suteikta parlamentui, atsistatydino Ministras Pirmininkas Dmitrijus Medvedevas ir visa Rusijos Vyriausybė. Kas bus kitu premjeru, neskelbiama, o Medvedevui Putinas oficialiai pasiūlė tapti Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotoju. Šios tarybos pirmininkas yra pats Putinas. Ką gali reikšti tokie pokyčiai Rusijoje?

„DELFI Dėmesio centre “ – užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Seimo užsienio reikalų komiteto narys, ambasadorius Žygimantas Pavilionis. Taip pat laidoje diskutuojama apie šiandieną pasirašytą dešiniųjų politikų ir kai kurių politologų bei ekspertų memorandumą, kuriuo raginama aktyviau priešintis Astravo grėsmei bei įkurti nuolat veikiančią už tai atsakingą instituciją.

– Ministre, Putinas siūlo konstitucijos reformą, atstatydina Vyriausybę. Pabandykime dekonstruoti, koks tai planas?

L. Linkevičius: Anksti spręsti. Jei susidarys iliuzija, kad laukia kažkokie pokyčiai – dar ankstyva. Su visa pagarba, Rusija žaidžia pagal šiek tiek išimtinas taisykles. Jeigu yra teisės viršenybė, tai nereiškia, kad ji taip pat veikia ir Rusijoje, ir terminologija, pavyzdžiui, „taikos palaikymas“ – dar nereiškia, kad ji taip pat suprantama ir Rusijoje. Jie dažnai apie tai kalba, kad nebūtų dvigubų standartų, kad šalys nesikištų į kitų šalių vidaus reikalus, ir žinome, ką jie daro praktikoje. Todėl nedaryčiau išvadų iš tų pakeitimų, net ir įvertinus pranešimą, kad didins parlamento galias – ilgainiui matysime, ar taip ir bus.

O kad Vyriausybė keisis, kalbos sklinda seniai, tai irgi neturėtų nieko stebinti. Tad su išvadomis reikėtų palaukti – norėtųsi, kad keistųsi ne Vyriausybė, o Rusijos elgesys, požiūris į politiką, pagarba kitoms šalims, suverenitetui – būtent kad realybėje vyktų tai, ką jie deklaruoja. O kokia bus Vyriausybė – čia jų vidaus reikalas, ir čia nelabai ką galime pakomentuoti.