Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

Ženevoje Lietuva pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

Sukurta 2020.12.18 / Atnaujinta 2020.12.18 18:47
  Ženevoje Lietuva pasisakė dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje

  Gruodžio 18 dieną Lietuva dalyvavo interaktyviame dialoge su Jungtinių Tautų (JT) Generalinio sekretoriaus pavaduotoja žmogaus teisių klausimams Ilze Brands Kehris dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje.

  Reaguodama į paskelbtą JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro pranešimą apie COVID-19 poveikį žmogaus teisėms Ukrainoje, Lietuva kartu su daugeliu kitų Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir partnerių išreiškė gilų susirūpinimą dėl rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rusijos okupacinės valdžios neteisėtai užimtoje Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste ir Rytų Ukrainos regionuose.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas pabrėžė Lietuvos paramą Ukrainos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui pagal tarptautiniu mastu pripažįstamas jos sienas bei išreiškė susirūpinimą dėl okupuotose teritorijose sugriežtintų žmonių judėjimo laisvės apribojimų dėl pandemijos ar Rusijos ir jos remiamų separatistinių grupuočių Donbase pandemijos pasitelkimo  kaip preteksto ribojimams. Lietuvos atstovas paragino Rusiją nutraukti sistemingus tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus ir suteikti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams, taip pat paleisti Rusijos neteisėtai sulaikytus ir įkalintus Ukrainos žmogaus teisių gynėjus.

  Žmogaus teisių tarybą sudaro 47 išrinktos JT šalys narės. Šios organizacijos pagrindinis veiklos tikslas - skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisių ir laisvių apsaugai, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į JT Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 m. laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje stebėtojos statusu.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »

  Balandžio 20 dieną Jungtinių Tautų (JT) Ekonominės ir socialinės tarybos (ECOSOC) posėdžio metu Niujorke Lietuva buvo išrinkta į JT Narkotinių medžiagų komisiją (angl. Commission on Narcotic Drugs, CND) 2022-2025 metų kadencijai. Rytų Europos šalių grupėje į 3 laisvas Komisijos vietas kandidatavo 4 valstybės – Lietuva, Slovėnija, Kroatija ir Rusija. Kartu su Lietuva į Komisiją išrinktos Slovėnija ir Rusija.

  Daugiašaliai santykiai »
  torture2.jpg

  Kovo 15 dieną surengtas Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos 46-osios sesijos paraštinis renginys apie kankinimų atvejus sulaikymo ir įkalinimo vietose bei prieigos tarptautiniams stebėjimo mechanizmams užtikrinimą.

  Daugiašaliai santykiai » Atstovybių naujienos »

  Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė tris tūkstančius eurų Jungtinių Tautų vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biurui, Jungtinių Tautų Darbo grupės dėl priverstinių ir nesavanoriškų dingimų veiklai remti.

  Daugiašaliai santykiai »
  2.jpg

  Gruodžio 4 dieną Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių taryboje Ženevoje (Šveicarija) vyko interaktyvus dialogas dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje po rugpjūčio 9 dienos prezidento rinkimų. Nuotolinėje sesijoje pasisakęs laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius paragino tarptautinę bendruomenę ir toliau visapusiškai dalyvauti sprendžiant rimtus žmogaus teisių pažeidimus Baltarusioje.

  JT Saugumo Taryba »
  DSC_5581.jpg

  Gruodžio 3-4 dienomis laikinai einantis užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius nuotoliniu būdu dalyvavo Jungtinių Tautų (JT) Generalinės Asamblėjos specialiosios sesijos dėl atsako į COVID-19 bendruosiuose debatuose. Pasisakymuose pagrindinis dėmesys buvo skirtas aptarti iššūkius, su kuriais susiduria valstybės pandemijos metu, ir kartu ieškoti sprendimų, kaip pasaulis turėtų atsigauti po pandemijos, dėmesį skiriant darnumo ir tvarumo principams.

  Daugiašaliai santykiai »
  FoAA_1.jpg

  Lapkričio 12 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo aukšto lygio nuotoliniame vaizdo renginyje, skirtame paminėti Jungtinių Tautų (JT) Specialiojo pranešėjo teisėms į taikių susirinkimų ir asociacijų laisvę mandato veiklos dešimtmetį.

  Daugiašaliai santykiai »