Tarptautinių sankcijų įgyvendinimas

Sukurta 2013.12.05 / Atnaujinta 2022.11.14 11:14

EUROPOS SĄJUNGOS SANKCIJOS
Privalomos Lietuvos Respublikos subjektams

JAV SANKCIJOS
Rekomenduojama pasitikrinti vertinant verslo rizikas

INFORMACIJA APIE ES SANKCIJAS RUSIJAI IR BALTARUSIJAI

TARPTAUTINIŲ SANKCIJŲ ĮGYVENDINIMAS LIETUVOJE

Kviečiame ieškoti informacijos apie Lietuvoje ir kitose ES šalyse įgyvendinamas tarptautines sankcijas naujame interaktyviame ES sankcijų žemėlapyje. Informaciją galima rasti pasirenkant norimą valstybę žemėlapyje arba po žemėlapiu pateiktame sąraše. Čia taip pat pateikiamos nuorodos į visus ES teisės aktus sankcijų srityje visomis oficialiomis ES kalbomis.


Atkreipiame dėmesį į Europos Komisijos atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie sankcijas, priimtas po Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą.

Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijos, kaip ir ES sankcijos, yra privalomai įgyvendinamos Lietuvos Respublikoje. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos sankcijų konsoliduotą sąrašą rasite čia.      


Kaliningrado tranzitas

Sausumos tranzitas tarp Kaliningrado srities ir kitų Rusijos Federacijos dalių nėra sustabdytas ar užblokuotas. Toliau vyksta keleivių ir ES nesankcionuotų prekių tranzitas. Lietuva jokių vienašališkų, individualių ar papildomų ribojimų šiam tranzitui neįvedė.

Lietuva, kaip ir kitos ES valstybės narės, įgyvendina ES priimtas ribojamas priemones, įskaitant 2014 m. liepos 31 d. Tarybos Reglamentą (ES) Nr. 833/2014 dėl ribojamųjų priemonių atsižvelgiant į Rusijos veiksmus, kuriais destabilizuojama padėtis Ukrainoje su visais jo papildymais ir priedais. Šiame Reglamente nustatytos ribojamos priemonės turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus skirtingų produktų pervežimams į ar per Europos Sąjungos teritoriją. 2022 m. kovo 15 d. priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete buvo įvestos ribojamos priemonės importuoti ir vežti plieno ir kitų juodųjų metalų produktus su tokių sutarčių, sudarytų iki sankcijų įsigaliojimo, užbaigimu iki 2022 m. birželio 17 d.

Primename artimiausias kitas datas, kai baigiasi pereinamieji laikotarpiai tam tikros produkcijos, kurios kilmės šalis Rusijos Federacija: 2022 m. liepos 10 d. įsigalios toks draudimas cementui, alkoholiui ir kitiems produktams, išvardintiems Reglamento XXI priede (3 i str,), taip pat pgl 3 k str. produktams, išvardintiems XXIII priede; 2022 m. rugpjūčio 10 d. įsigalios draudimas angliai ir kitam kietajam iškastiniam kurui, kaip išvardinta XXII priede, jei jų kilmės šalis yra Rusija arba jos yra eksportuotos iš Rusijos (3 j str); 2022 m. gruodžio 5 d. ir kitų metų vasario mėn. naftai ir atitinkamai naftos produktams, su specifinėmis sąlygomis.

Visa informacija apie ES priimamas ribojamas priemones yra vieša, ją galima rasti www.sanctionsmap.eu.

Lietuva sankcijas įgyvendina remdamasi ES priimtu Reglamentu bei konsultuodamasi su Europos Komisija ir jos teikiamais vertinimais.

URM pareiškimas dėl Europos Komisijos gairių Rusijos prekių tranzito per ES teritoriją klausimu