Diasporos jaunimui Diasporos jaunimui
  Renkuosi Lietuvą Renkuosi Lietuvą
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Ekonominės diplomatijos komanda Ekonominės diplomatijos komanda
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +45 39 636 207
  El. paštas
  • Reikjavikas.jpg RSS Balandžio 17-18 d. rengiama konsulinė misija Reikjavike, Islandijoje Įkelta2023.03.16

   Lietuvos ambasada Danijoje ir Islandijai 2023 m. balandžio 17-18 d. rengia konsulinę misiją Reikjavike.

   Konsulinės naujienos »
  • Capture.JPG DĖL PARAIŠKŲ GAUTI VIENKARTINĘ SIMBOLINĘ KOMPENSACIJĄ UŽ TOTALITARINIŲ REŽIMŲ OKUPACIJOS METU LIETUVOJE NUSAVINTĄ PRIVAČIŲ ASMENŲ NEKILNOJAMĄJĮ TURTĄ Įkelta2023.03.07

   2022 m. gruodžio 20 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė Lietuvos Respublikos geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą įstatymo Nr. XI-1470 pakeitimo įstatymą (toliau – įstatymas). Naujos redakcijos įstatymas nustato, kad geros valios kompensacija mokama už totalitarinių režimų okupacijų laikotarpiu neteisėtai nusavintą ne tik išlikusį Lietuvos žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, bet ir už iki Antrojo pasaulinio karo ar šio karo metais Lietuvoje gyvenusių žydų tautybės asmenų nekilnojamąjį turtą, išskyrus žemę, į kurį jie ar jų įpėdiniai neturėjo teisinės galimybės atkurti nuosavybės teisių vadovaujantis Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo nustatyta tvarka, taip pat bešeimininkį nekilnojamąjį turtą, perimtą valstybės nuosavybėn dėl Holokausto nelikus šio turto savininkų ar įpėdinių.

   2023 m. vasario 15 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutarimu Nr. 93 paskyrė viešąją įstaigą „Geros valios kompensacijos už žydų religinių bendruomenių nekilnojamąjį turtą disponavimo fondas“ (toliau – VšĮ „Geros valios fondas“) fondu, disponuojančiu geros valios kompensacija pagal naujos redakcijos įstatymą.

   VšĮ „Geros valios fondas“ kviečia teikti paraiškas gauti vienkartinio mokėjimo kompensaciją už totalitarinių režimų okupacijos metu Lietuvoje nusavintą privačių asmenų nekilnojamąjį turtą kriterijus atitinkantiems Holokaustą išgyvenusiems asmenims ir jų įpėdiniams. Daugiau informacijos, susijusius dokumentus ir paraiškos formą galima rasti šioje nuorodoje:

   https://gvf.lt/blog/2023/02/20/vsi-geros-valios-fondo-kvietimas-teikti-paraiskas-gauti-vienkartinio-mokejimo-simboline-kompensacija-uz-totalitariniu-rezimu-okupacijos-metu-lietuvoje-nusavinta-privaciu-asmenu-nekilnojamaji-turta/

  • 1.jpg Ambasadorė Asta Radikaitė kartu su Olborgo (Aalborg) lietuviais paminėjo Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Įkelta2023.03.07
   Ambasadorė sveikinimo kalboje skatino branginti mūsų Tėvynę ir jos laisvę, nes šiandien kaip niekada gerai suprantame jos kainą.
   Susitikime su iš įvairių Šiaurės Danijos miestų atvykusiais tautiečiais aptartos lietuvių bendruomenės aktualijos, lituanistinio švietimo iššūkiai ir bendradarbiavimo galimybės.
   Renginį organizavo Lietuvos garbės konsulė Eva Caspersen, nuolatinė Lietuvos kultūros Danijoje skleidėja, lietuvių bendruomeninės veiklos rėmėja.
   Kovo 5 dieną vyko ir Panevėžio lėlės vežimo teatro spektaklis „Sniego karalienė“, skirtas paminėti Olborgo lietuvių-danų draugystės sąjungos 30-metį.
  • V16.jpg Lietuvos valstybės atkūrimo 105-ųjų metinių paminėjimas Įkelta2023.02.21
   2023 m. vasario 17 d. turėjome nuostabų vakarą, švęsdami Lietuvos valstybės atkūrimo 105-ąsias metines. Daugiau nei 200 Lietuvos draugų susirinko Holmens bažnyčioje kartu su mumis paminėti šios įsimintinos progos ir mėgavosi magiškais Lietuvos ir Ukrainos kompozitorių kūriniais, kuriuos atliko nuostabus Baltijos gitarų kvartetas.
   „Šiandien prisimename tuos drąsius žmones, kurie rizikavo savo asmenine ir šeimos laisve ir gyvybe, drąsiai skelbdami lietuvių teisę būti laisvais, nepriklausomais ir patiems spręsti savo likimą. [...] Lietuvos valstybės atkūrimo diena beveik sutampa su žiauraus Rusijos karo prieš Ukrainą metinėmis. Laisvę ir nepriklausomybę - mūsų pamatines vertybes - reikia ginti iš visų jėgų. Mieli ukrainiečiai, Lietuva - kartu su jūsų didvyriška šalimi iki pergalės. Slava Ukraini!“, – savo kalboje sakė ambasadorė Asta Radikaitė.
   Nuotraukos- Edvardas Staškūnas.
   Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
  • FINM Liutvinskas.jpg Lietuvos finansų viceministro Mindaugo Liutvinsko vizitas Kopenhagoje Įkelta2023.01.30
   Sausio 25-26 d. Kopenhagoje lankėsi Finansų viceministras Mindaugas Liutvinskas.
   Vaisingo vizito metu su Ministrės Pirmininkės biuro ir Danijos Ekonomikos ir Užsienio reikalų ministerijų atstovais diskutuota apie finansinę paramą Ukrainai, sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, Lietuvos siekį, kad naujai kuriama ES pinigų plovimo prevencijos institucija (AMLA) būtų įsteigta Vilniuje.
   Viceministras pabrėžė, jog būtina telkti paramą Lietuvos kandidatūrai palaikyti ir užtikrinti, kad ES finansinės institucijos neliktų sukoncentruotos tik senuosiuose Vakarų finansų centruose.
  • 3.png Sausio 13-ąją minime Laisvės gynėjų dieną Įkelta2023.01.13
   Prieš 32 metus, 1991 sausio 13-osios naktį Sovietų kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą, žuvo 14 žmonių, dar 800 buvo sužeisti. Jų vardai visiems laikams bus įrašyti į Lietuvos laisvės kovų metraštį.
   Kaip ir kasmet sausio 13-ąją, ministerijoje ir diplomatinėse atstovybėse įvairiose pasaulio šalyse uždegame vienybės, atminimo ir laisvės pergalės žvakutes, prisimindami žuvusiuosius ir pagerbdami visus mūsų Laisvės gynėjus.
   „Pernai, vasario 24-ąją, mes visi dar stipriau suvokėme, kokia trapi yra mūsų laisvė ir nepriklausomybė, todėl šių metų sausio 13-oji - dar svarbesnė, dar brangesnė, o kiekvieno iš jūsų indėlis – dar prasmingesnis“, - rašė ministras Gabrielius Landsbergis savo laiške Laisvės gynėjams – Lietuvos diplomatinės tarnybos atstovams.
  • Sveikinimo laiškas.jpg Lietuvos Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės sveikinimo laiškas Danijos Ministrei Pirmininkei Mette Frederiksen Įkelta2022.12.15
   Užsienio politika ir diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha