"Globalios Lietuvos" programa "Globalios Lietuvos" programa
  Eksportuotojų duomenų bazė Eksportuotojų duomenų bazė
  Programėlė „Keliauk saugiai“ Programėlė „Keliauk saugiai“
  Konsulinė informacija keliaujantiems Konsulinė informacija keliaujantiems

  Kaip mus rasti?

  Tel. +45 39 636 207
  Faksas +45 39 636 532
  El. paštas
  • 1.JPG RSS Danijos Gynybos ministrės vizitas Lietuvoje Įkelta2019.11.28

   Danijos Gynybos ministrė Trine Bramsen šiandien viešėjo Lietuvoje, kur susitiko su Lietuvos krašto apsaugos ministru Raimondu Karobliu ir aplankė Danijos karius, dalyvaujančius NATO oro policijos misijoje Šiauliuose. Anot ministro Karoblio, "su kolege Danijos Gynybos ministre Trine Bramsen pasijuokėm, ar ne per dažnai matomės. Vos prieš savaitę - Stokholme, su kitais kolegomis iš Šiaurės šalių, šiandien - Šiauliuose, kitą savaitę - Londono lyderių susitikime. Bendrų klausimų išties daug, tad ministrė šiandien atskrido į Šiaulius, aplankyti danų karių, šiuo metu tarnaujančių NATO oro policijos misijoje. Mums tai – strateginės svarbos projektas, ir be galo vertiname danų indėlį jame.” Danija šiai NATO misijai 2021 m. planuoja vėl skirti savo karius ir naikintuvus.

   Nuotr. Antanas Gedrimas / LK KOP

   NATO ir tarptautinis saugumas »
  • 1.JPG WindEurope 2019 konferencija vyksta Kopenhagoje Įkelta2019.11.27

   Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas teigia, kad WindEurope 2019 - vieta, kurioje kasmet susirenka visi tie, kurie investuoja pinigus į vėjo energetiką, kurie priima politinius sprendimus, kurie mato ir braižo svarbiausias šio sektoriaus tendencijas. Todėl Lietuvai ir jos energetikos strategijai svarbu būti čia ir būti matomai. Lietuva išsiskiria savo atsinaujinančios energetikos ambicijomis ir tikslais. Esame matomi ir vertinami ne tik už tai, bet ir už nuoseklią politiką atsinaujinančioje energetikoje.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 1.JPG Globalios Lietuvos forumas startuoja Įkelta2019.11.21

   Prezidentūroje lapkričio 21 d. vyksta URM surengtas Globalios Lietuvos forumas „Lietuvių Chartai 70: diaspora – nepriklausomai Lietuvai“. Forumą, kuris aptarė diasporos vaidmenį keliant Lietuvos laisvės bylą okupacijos metais ir kuriant modernią Lietuvą šiandien, atidarė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Prezidentas Valdas Adamkus. Pagrindinį žodį tarė Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Dvejose teminėse sesijose - "Diasporos vaidmuo Lietuvos nepriklausomybės atgavimo istorijoje" ir "Viena Lietuva – valstybės ir diasporos partnerystė moderniai Lietuvai" - pasisakė nusipelnę diasporos atstovai ir iškilūs ekspertai, jų tarpe Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 1.JPG Susitikimas su Danijos Užsienio reikalų ministru Įkelta2019.11.19

   ES diplomatinių atstovybių vadovai su Danijos Užsienio reikalų ministru Jeppe Kofod aptarė europinę darbotvarkę ES Tarybai pirmininkaujančios šalies Suomijos ambasadoriaus rezidencijoje. Diskusijoje su ambasadoriais, ministras taip pat dalinosi įspūdžiais iš ką tik įvykusio vizito JAV.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  • 1.png Kviečiame dalyvauti užsienio lietuvių nuomonės apklausoje Įkelta2019.11.19

   Siekdama geriau pažinti lietuvių diasporą, sužinoti užsienyje gyvenančių lietuvių nuomonę apie lietuvišką tapatybę, ryšių su Lietuva išlaikymą, grįžimo galimybes, Užsienio reikalų ministerija kasmet vykdo užsienio lietuvių nuomonės apklausą internetu.

   Kviečiame ne trumpiau kaip 6 mėnesius užsienyje gyvenančius, vyresnius nei 18 metų amžiaus lietuvius dalyvauti 2019 metų apklausoje ir išsakyti nuomonę apie tapatybės puoselėjimą užsienyje, įsitraukimą į Lietuvos gyvenimą, pateikti savo vertinimus bei rekomendacijas dėl lietuvių diasporos politikos formavimo ir įgyvendinimo.

   Dalyvauti apklausoje galite atsidarę nuorodą https://www.surveymonkey.com/r/8CHKJ8J.

  • 1.JPG Ambasadoje lankėsi buvęs Danijos gynybos atašė Lietuvoje Įkelta2019.11.18

   Buvęs Danijos gynybos atašė Lietuvoje Steen Bornholdt Andersen, dabar dėstantis Danijos Karališkojo gynybos koledže Karo istorijos ir karo studijų institute, aplankė Lietuvos ambasadą ir supažindino su Danijos analizėmis apie karinių kampanijų išmoktas pamokas Baltijos regione. Siekiama buvusių Baltijos mūšio laukų patirtis pritaikyti šiuolaikiškoms sąlygoms ir aplinkybėms.

   Nuotrauka (iš kairės į dešinę): Lietuvos gynybos atašė G. Valintėlis, ambasadorė G. Damušis, S. Bornholdt Andersen
    

    

   Istorinė, kultūros diplomatija »
  • 1.JPG Konsultacijos su danais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais Įkelta2019.11.14

   Kopenhagoje lankėsi Lietuvos Užsienio reikalų ir Finansų ministerijų pareigūnų delegacija konsultacijoms su danais Europos Sąjungos darbotvarkės klausimais. Delegaciją priėmė už ES-gą atsakingi pareigūnai Danijos Ministrės pirmininkės kabinete ir URM-oje. Aptartos šalių pozicijos ES biudžeto, klimato kaitos, ES plėtros, mokslinio bendradarbiavimo ir kitais klausimais.

   Užsienio politika ir diplomatija »
  Daugiau naujienų

  Naujienlaiškio prenumerata