Gyvenamosios vietos deklaravimas

Sukurta 2014.07.28 / Atnaujinta 2019.08.21 09:27

Pagal Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymą, Lietuvos Respublikos piliečiai, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, per 7 darbo dienas iki išvykimo privalo deklaruoti savo išvykimą iš Lietuvos (Savivaldybėje ar Seniūnijoje). Nepilnamečių vaikų gyvenamąją vietą deklaruoja jų tėvai, įtėviai ar globėjai.

Danijoje ar Islandijoje gyvenantys Lietuvos piliečiai, kurie iš Lietuvos išvyko trumpesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui, tačiau liko ilgiau negu šešis mėnesius, gali gyvenamąją vietą deklaruoti Lietuvos ambasadoje Danijoje.

DĖMESIO:

Pagal galiojančius įstatymus, Gyvenamosios vietos deklaraciją ambasadai piliečiai gali pateikti tik asmeniškai.

SVARBU:

Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie nėra deklaravę savo išvykimo iš Lietuvos, laikomi gyvenančiais Lietuvoje, todėl jiems taikomi reikalavimai (tame tarpe ir mokestiniai*) pagal Lietuvos gyventojams taikomus įstatymus.

Dėl deklaravimo internetu

Lietuvos Respublikos piliečiai, kurie naudojasi Lietuvos komercinių bankų internetinės bankininkystės sistemos paslaugomis, gali deklaruoti gyvenamąją vietą per elektroninės bankininkystės sistemą. Daugiau informacijos rasite „Elektroninės valdžios vartų" portale.

Dėl konsulinių paslaugų

Tokios konsulinės paslaugos, kaip pasų išdavimas ar keitimas, pažymų apie šeiminę padėtį išdavimas ir pan., Lietuvos Respublikos diplomatinėse atstovybėse ar konsulinėse įstaigose teikiamos tik gyvenamąją vietą užsienyje/atitinkamoje šalyje deklaravusiems piliečiams.

Gyvenamosios vietos deklaravimui ambasadoje pateikiami dokumentai:

  • užpildyta ir pasirašyta išvykimo iš Lietuvos Respublikos deklaracija;
  • asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (Lietuvos Respublikos piliečio pasas, Lietuvos Respublikos pasas, Asmens tapatybės kortelė);
  • paslauga yra nemokama.
     

*Mokesčių mokėjimo klausimais (Pajamų mokesčio, Privalomojo sveikatos draudimo, kt.) reikia kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha