Praradus dokumentus

Sukurta 2014.07.30 / Atnaujinta 2024.01.18 16:21

Lietuvos Respublikos pilietis, praradęs Lietuvos Respublikos piliečio pasą ar asmens tapatybės kortelę (toliau asmens dokumentą) Danijoje arba Islandijoje apie tai turi asmeniškai raštu pranešti Lietuvos Respublikos ambasadai Kopenhagoje. Pranešime apie asmens dokumento praradimą turi būti nurodyti prarasto asmens dokumento duomenys, jeigu pilietis juos žino, kas ir kada asmens dokumentą išdavė ir praradimo aplinkybės. 

Jeigu Jūsų pasas ar asmens tapatybės kortelė buvo pamesta ar pavogta, apie tai siūlytume pranešti įvykio vietos policijai ir gauti tai patvirtinantį dokumentą. Tai gali leisti išvengti nemalonumų, jeigu kiti asmenys vėliau bandytų neteisėtai pasinaudoti Jūsų pamestu ar pavogtu dokumentu.

Kadangi Danijos Karalystės policijos pareigūnai prarasto Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės negali paskelbti negaliojančia, tam, kad prarastas (pavogtas, pamestas ir pan.) dokumentas būtų paskelbtas negaliojančiu Jums reikia asmeniškai atvykti į ambasadą.

SVARBU:

Pranešimai apie praradimą paštu, telefonu, faksu ar elektroniniu paštu nepriimami.

Prisijungus prie Viešųjų paslaugų, susijusių su asmens ir kitų dokumentų išdavimu, konsultavimu, teikimo Lietuvos Respublikos piliečiams ir užsieniečiams www.epaslaugos.lt galima pateikti elektroninį pranešimą apie Lietuvos Respublikos paso ar asmens tapatybės kortelės praradimą. Pranešimą galima pateikti bet kuriuo paros metu, todėl nereikės vykti į ambasadą. Prarastas dokumentas nedelsiant bus paskelbtas negaliojančiu, todėl sumažės tikimybė, kad juo bus neteisėtai pasinaudota.

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha