Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.jpg

Lietuvos ambasadorė Islandijai Gintė Damušis dalyvauja Islandijos nacionalinės dienos iškilmėse bei susitikimuose su šalies vadovais, tame tarpe Prezidentu Guðni Th. Jóhannesson. Rytoj Islandijos Užsienio reikalų ministras aptars šalies aktualijas ir užsienio politikos prioritetus, ypač Islandijos pirmininkavimo Arkties tarybai programą, su ES šalių ambasadoriais ES atstovybėje Reikjavike.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

NATO šalių ambasadoriai su buvusiu Danijos Ministru pirmininku ir NATO Generaliniu sekretoriumi Anders Fogh Rasmussenu Čekijos ambasadoje aptarė rūpimus klausimus kaip Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą plėtros projektą „Nord Stream 2” (kuriam nepritaria Jungtinės Valstijos, Danija, Lenkija, Lietuva ir kai kurios kitos Europos valstybės), Europos gynybos bendradarbiavimą, derybas dėl naujos Danijos vyriausybės formavimo.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Šabato vakarienėje Lenkijos ambasadoje svečiai, jų tarpe Lietuvos ambasadorė, mėgavosi tradiciniais patiekalais, svetinga atmosfera ir šabo ritualais. Ambasadorė informavo Danijos žydų bendruomenės vadovus, kad 2020-uosius Seimas paskelbė Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, ir su jais aptarė numatomus planus.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Kaune gimusi ir jau beveik 20 metų gyvenanti Danijoje Irina Borodina, tapo viena iš ES moterų inovatorių konkurso laimėtojų. Danijos technologijų universitete dirbanti mokslininkė yra viena iš biotechnologijų įmonės „BioPhero“, kuriančios pesticidų žalingiems vabzdžiams naikinti alternatyvą, steigėjų. Lietuvos ambasadorė Danijoje aplankė Iriną jos laboratorijoje, susipažino su moksliniais tyrinėjimais ir pakvietė ją ateinančiais metais į didžiausią gyvybės mokslų ir biotechnologijų konferenciją Baltijos valstybėse.

Lietuviai Danijoje »
1.jpg

Besirengiant artėjančioms Lietuvos ir Tailando Karalystės politinėms konsultacijoms Vilniuje, Tailando ambasadorius Danijoje ir Lietuvai Vichit Chitvirmarn Lietuvos ambasadoje Kopenhagoje susipažino su vėliausiomis aktualijomis, ypač Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų rezultatais. Šalių delegacijos ateinančią savaitę Vilniuje aptars dvišalius santykius, Europos Sąjungos ir Pietryčių Azijos tautų asociacijos (ASEAN) ryšius, bendradarbiavimą tarptautinėse organizacijose, regionų klausimus.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Tarptautinės Jungtinių Tautų taikos palaikytojų dienos proga (gegužės 29) Danijos Parlamento pirmininkė, karinių pajėgų vadovybė ir kviesti užsienio šalių ambasadoriai dalyvavo žuvusių karių ir tarptautinėse misijose dalyvavusių veteranų pagerbime Citadelėje. Rengėjai į ceremoniją pakvietė ambasadorius iš tų šalių, su kuriomis Danijos kariai kartu dalyvavo JT, ar NATO tarptautinėse operacijose. Jų tarpe: Lietuva, Latvija ir Estija. Pirmasis Lietuvos taikos palaikymo būrys 1994 m. tarnavo Jungtinių Tautų taikos palaikymo operacijoje Kroatijoje Danijos Karalystės bataliono sudėtyje.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Lietuvos ambasados Danijos karalystėje 2019 m. gegužės 26 d. Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą skelbiami preliminarūs rezultatai. Pastaba: Respublikos Prezidento rinkimų II turo ir rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai LR ambasadoje Danijoje dar negalutiniai, nes iki gegužės 31 d. lauksime paštu išsiųstų balsavimo biuletenių.

Lietuviai Danijoje »
1.png

Pasaulio danų asociacijoje Kopenhagoje Lietuvos ambasadorę priėmė Generalinė sekretorė Anne Marie Dalgaard, kuri apžvelgė plačią organizacijos misiją. Virš 200 tūkst. užsienyje gyvenančių danų interesus atstovaujanti ir veiklos šimtmetį švenčianti asociacija „Danes Worldwide“ teikia įvairias paslaugas savo nariams – teisines konsultacijas, kalbos kursus, tarptautinį socialinį tinklą, taip pat vykdo lobistinę veiklą rūpimais klausimais, pvz. dėl dvigubos pilietybės, balsavimo teisių užsienyje, danų reintegracijos ir šeimų reunifikacijos, pan. Daug panašumų į Globalios Lietuvos programą, tik „Danes Worldwide“ yra nevyriausybinė organizacija, kuri finansuojama iš nario mokesčių ir verslo paramos.

Užsienio politika ir diplomatija »

Kaip įveikti hibridines grėsmes? Tai buvo pagrindinis klausimas Suomijos surengtoje diskusijoje su Danijos pareigūnais, keliais užsienio šalių ambasadoriais, jų tarpe Lietuvos, ir Kopenhagoje besilankančia Hibridinių grėsmių centro Helsinkyje delegacija. Pasidalinta patirtimi apie valstybių programas, veiksmus ir NATO-ES bendradarbiavimą. Lietuva yra Centro bendrasteigėja.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Europos dienos Islandijoje Įkelta2019.05.16

Europos dienos proga Reikjaviko miesto rotušėje, bendradarbiaujant su ES atstovybe Islandijoje, surengtas Lietuvos ir kitų ES valstybių maisto pramonės gaminių pristatymas. Islandijos visuomenei ir svečiams savo produkciją pristatė 10 Lietuvos įmonių. Renginio metu didelio susidomėjimo sulaukė ir buvo giriami už išskirtinę kokybę Lietuvos konditerijos gaminiai, tautinis alus bei pieno produktai.

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Vizitas Farerų salose Įkelta2019.05.14

Apie 40 užsienio šalių ambasadorių Danijos Užsienio reikalų ministerijos kvietimu lankosi Farerų salose susitikimams su vykdomosios valdžios pareigūnais. Susitikimuose pristatomos prekybos, investicijų ir turizmo galimybės Fareruose ir salų kultūra bei istorija. (Nuotr. Baltijos valstybių ambasadoriai su Farerų ministru pirmininku Aksel V. Johannesen)

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Savaitės veiklos nuotrupos Įkelta2019.05.13

Nors Lietuvos ambasados dėmesio centre praėjusią savaitę buvo pasirengimas Prezidento rinkimams ir referendumams, dalinamės keliomis kitos veiklos nuotrupomis.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

“BALTIC FRAMES” filmų festivalis įsibėgėjo! Nepraleiskite progos pasidžiaugti Baltijos kinu! Dalinamės vaizdais iš festivalio atidarymo. Bilietus galima įsigyti čia https://tinyurl.com/yy94r7cl

1.jpg

„Nyt Europa“ asociacijos narių delegacija apsilankė Lietuvos ambasadoje Danijoje diskusijai apie Lietuvos užsienio ir saugumo politikos prioritetus bei artėjančius Prezidento rinkimus. Ambasadorės G.Damušytės bryfinge dominavo klausimai apie Lietuvos-Danijos dvišalius ryšius, ekonominius santykius bei bendradarbiavimą ES-goje, NATO ir Šiaurės-Baltijos šalių formate.

 
Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Danijos Haderslev miestelyje trečius metus iš eilės surengtame Saugumo samite pagrindinį pranešimą š.m. gegužės 2 d. padarė Seimo narys Andrius Kubilius. Buvęs premjeras keliems šimtams ekspertams ir vietos gyventojams kalbėjo apie tai, kokia svarbi saugumo požiūriu yra Europos Sąjunga.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata