Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Kaip mus rasti?

LIETUVOS RESPUBLIKOS AMBASADA DANIJOS KARALYSTĖJE IR ISLANDIJOS RESPUBLIKAI 

Adresas: Bernstorffsvej 214, DK-2920 Charlottenlund, Copenhagen, DENMARK

plačiau »

Tel. +45 39 636 207
Faksas +45 39 636 532
El. paštas

„Bėk. Slėpkis. Pranešk“ – svarbi informacija kiekvieno saugumui

Sukurta 2018.06.15 / Atnaujinta 2018.06.15 12:07
  „Bėk. Slėpkis. Pranešk“ – svarbi informacija kiekvieno saugumui

  Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos pristato antrąjį vaizdo klipą, skirtą informuoti visuomenę apie terorizmo grėsmes bei didinti keliaujančių lietuvių budrumą. Bendradarbiaujant su Jungtinės Karalystės Vyriausybės Kovos su terorizmu policija parengtame vaizdo klipe „Bėk. Slėpkis. Pranešk“ pateikiama informacija ir konkretūs patarimai, kaip elgtis teroristinio akto ar ginkluoto užpuolimo atveju

   

  „Nepriklausomai nuo to, kad tokių užpuolimų tikimybė nėra didelė, kiekvienas turi žinoti esminius dalykus apie tai, kaip elgtis tokiais atvejais. Pagrindinių elgesio taisyklių žinojimas padės jaustis saugiau, o išties prireikus – geriau apsaugoti save ir kitą“, – teigė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

  Vaizdo klipe pateikiami konkretūs patarimai apie tai, ką reikėtų daryti išgirdus šūvius ar pamačius ginkluotą užpuoliką, kaip elgtis ir kaip padėti kitiems, kaip bendradarbiauti su pareigūnais. Pamačius kažką įtartino skatinama nelikti abejingiems, o apie tai pranešti.

  Pastaraisiais metais Užsienio reikalų ministerija daug investuoja į piliečių užsienyje informavimą apie krizes – aktyviai naudojama URM Facebook paskyra, glaudžiai bendradarbiaujama su mobiliojo ryšio operatoriais. Taip pat buvo sukurta programėlė keliaujantiems „Keliauk saugiai“, kurią jau yra įsidiegę daugiau nei 23 tūkstančiai vartotojų. Programėlėje pateikiamos kelionių rekomendacijos, aktuali konsulinė informacija ir Lietuvos diplomatinių atstovybių kontaktai, o krizinių situacijų atvejais per programėlę siunčiami tiesioginiai pranešimai su rekomendacijomis.

  URM „Keliauk saugiai“ programėlę galite atsisiųsti ➡️ http://onelink.to/epmjp5. Vaizdo klipą galite rasti čia.

  Naujienlaiškio prenumerata