Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Ekspertai iš Lietuvos domėjosi Danijos patirtimi energetikos srityje

Sukurta 2021.10.01 / Atnaujinta 2021.10.01 14:14
   Ekspertai iš Lietuvos domėjosi Danijos patirtimi energetikos srityje
   . Ekspertai iš Lietuvos domėjosi Danijos patirtimi energetikos srityje
   Ekspertai iš Lietuvos domėjosi Danijos patirtimi energetikos srityje

   2021 m. rugsėjo 28-30 d. Kopenhagoje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės vadovaujama energetikos ekspertų delegacija. Atstovai iš Lietuvos energetikos ministerijos, Lietuvos energetikos agentūros, AB „Litgrid“ ir UAB „EPSO-G“ susitiko su Danijos klimato ir energetikos ministerijos, atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais, dalyvavo Danijos energetikos agentūros organizuotame seminare ir lankėsi jūrinio vėjo parke Kopenhagoje.

   Susitikimo su Danijos klimato ir energetikos ministerijos viceministre Marie Hindhede metu buvo pristatyti ambicingi Lietuvos planai plėsti atsinaujinančios energijos generaciją artimiausiu laikotarpiu ir iniciatyvos, susijusios su „žaliojo“ vandenilio technologijų plėtra šalyje. Susitikimuose su atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais Lietuvos delegacija domėjosi Danijos patirtimi atsinaujinančios energijos ir „žaliųjų“ technologijų srityse.

   Lietuvą ir Daniją sieja bendri ambicingi tikslai energetikos srityje. Abi šalis siekia jūrinio vėjo plėtros, „žaliojo“ vandenilio gamybos ir energetikos sektoriaus dekarbonizacijos, siekiant klimato neutralumo 2050 m.