Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Mateika Gegužės 3-iosios Konstitucija.jpg

2021 metais minime Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. 

1791 m. paskelbta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje (po JAV) rašytinė Konstitucija. Konstitucija išversta į lietuvių kalbą ir tapo pirmuoju politiniu ir teisiniu dokumentu lietuvių kalba. Rankraštis saugomas Lenkijos mokslų akademijos bibliotekoje Krokuvoje.

Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucija bei 1791 m. spalio 20 d. priimtas Tarpusavio įžadas tapo vykdytų politinių, socialinių ir ūkinių reformų kulminacija. Konstitucijoje išdėstytos idėjos įkvėpė ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 metais.

Šia proga kviečiame virtualiai apsilankyti jungtinėje istorinėje Lietuvos ir Lenkijos parodoje "Gegužės 3-iosios Konstitucija. Istorija ir tradicija“. Virtualią parodą galite pasiekti paspaudę nuorodą https://cutt.ly/MbucMty. Parodos rengėjai – Lenkijos istorijos muziejus, Lietuvos istorijos institutas, Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

16:00 (Lietuvos laiku) Vilniaus Katedros aikštėje vyks šios parodos atidarymas. Atidarymo tiesioginę transliaciją bus galima matyti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Facebook paskyroje: http://www.facebook.com/urministerija.

Švęskime kartu!

Istorinė, kultūros diplomatija »
Lithuania.JPG

Bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Danijoje, vienintelis anglų kalba laikraštis Danijoje „Copenhagen Post“ išleido 16 psl. priedą apie Lietuvą.  Priedas publikuotas Lietuvos-Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga ir platinamas spausdintame pavidale bei skaitmeniniame ISSUU formate.

Priedą galite rasti : https://issuu.com/cphpost/docs/lithuania

 

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LR ambasada Danijoje.jpg
Šiandien, tarptautinę, kovos su smurtu prieš moteris, dieną, oranžinė šviesa nušvietė Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Oranžine spalva nušviesti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir kitų diplomatinių atstovybių užsienio šalyse pastatai. Tokiu būdu mes jungiamės prie lapkričio 25 dieną prasidedančios tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ , kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į itin skaudžią ir aktualią smurto prieš moteris problemą.
Oranžinė spalva simbolizuoja viltį sukurti pasaulį be smurto. Ši akcija tęsis iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
 
Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg

Kultūra, menas, parodos, mainai buvo tarp temų, kurias Lietuvos ambasadorė Danijoje aptarė su Danijos kultūros instituto vadove Kopenhagoje. Ambasadorė pasveikino susitikime prisijungusį Instituto Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje vadovą su jo vadovaujamos atstovybės 30-mečiu.

Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata