Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
243273577_758233811749265_6404037130107707965_n.jpg

Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga Copenhagen Short Film Festival ir Lietuvos ambasada maloniai kviečia pasimėgauti Baltijos šalių trumpametražiais filmais, tarp kurių bus rodomi ir trys lietuviški filmai.

Renginio laikas: spalio 7 d., 21:15 val.

Renginio vieta: Gloria Biograf, Rådhuspladsen 59, 1550 København V

Prieš filmų peržiūrą, Lietuvos ambasada kviečia svečius pabendrauti prie vyno taurės.

Daugiau informacijos apie festivalį, filmus ir bilietus:

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Kviečiame apsilankyti šia proga surengtoje virtualioje parodoje „Lietuva ir Danija nuo 1919 metų“:
 
Paroda parengta bendradarbiaujant Lietuvos centriniam valstybės archyvui, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybai, Lietuvos Respublikos ambasadai Danijoje, Danijos nacionaliniam archyvui, Dixie Henri le Fevre Simonsen ir VU Skandinavistikos ir Danų kalbos katedros studentei Agnei Riepšaitei.
Istorinė, kultūros diplomatija »
Lietuvos ambasados atašė Romantė Šilytė su Lietuvos garbės konsule Eva Caspersen
Aalborge rugsėjo 27 dieną Lietuvos generalinė garbės konsulė Eva Caspersen pakvietė į Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį „Anderseno sapnas (Alavinis kareivėlis)“. Tai – vienas iš daugelio H. K. Anderseno kūrybos motyvais pastatytų spektaklių Lėlės vežimo teatre. Už žymiojo rašytojo kūrybos propagavimą teatras yra gavęs H. K. Anderseno premiją Odensėje, rašytojo gimtinėje.
 
Renginys ir po spektaklio vykęs susitikimas skirtas Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių šimtmečiui siekiant į šio datos minėjimą įtraukti jaunąją kartą.
 
Generalinė garbės konsulė Eva Caspersen savo aktyvia kultūrine veikla siekia jungti Šiaurės Jutlandijos lietuvius, lietuviškas tradicijas puoselėjančius danus ir skleisti žinią apie Lietuvos kultūrą Danijoje.
Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
liana.jpg

LITHUANIAN ART AND CULTURE IN SE-FI-DK organizuoja trečiąjį coolsoundsLT ciklo koncertą – EPISODE 3. Koncerto galima klausytis patogiu metu nuo rugpjūčio 27 d. 12:00 val. - https://www.youtube.com/watch?v=yJqTPeliNWg...

Istorinė, kultūros diplomatija »
20210823_190059.jpg
BALTIJOS KELIO PAMINĖJIMAS Įkelta2021.08.24

Rugpjūčio 23 d. Lietuvos ambasada kartu su Danijos lietuvių jaunimo sąjunga ir kviestiniais svečiais paminėjo rugpjūčio 23-iąją, Juodojo kaspino ir Baltijos kelio, dieną. Peržiūrėtas dokumentinis filmas „Nepakartojamas Baltijos kelias“, pasidalinta prisiminimais, apsikeista nuomonėmis apie Baltijos kelio svarbą Lietuvos ir Baltijos šalių laisvei ir jo reikšmę dabar.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
web_082.jpg
2021 m. RUGPJŪČIO 9 d. ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Dovilė Survilaitė dalyvavo parodos „DRĄSA IR PASIPRIEŠINIMAS BALTARUSIJOJE“ atidaryme Kopenhagoje. Šioje fotografijų ir grafikos parodoje prisimenami prieš metus Baltarusijoje prasidėję protestai prieš suklastotus prezidento rinkimus ir taiki kova už pagrindines teises ir laisves bei laisvą, demokratinę ir nepriklausomą Baltarusiją. Parodoje pristatomos TUT.BY, populiaraus ir režimo brutaliai uždaryto Baltarusijos portalo, nuotraukos.
 
Praėjusiais metais rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio minėjimo proga Danijos lietuvių jaunimo sąjunga ir Lietuvių profesionalų klubas organizavo visuomeninę akciją už Baltarusiją Kopenhagoje. Baltarusių kova už laisvę tęsiasi, tad kviečiame apsilankyti parodoje, kurią galima pamatyti Kongens Nytorv iki rugpjūčio 30 d.

Parodos organizatoriai: Talaka – Friends of Belarus in Denmark, New Democracy Fond, Politiken-Fonden and journalist Yulia Hartman-Haigh.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
207750960_5848503388554788_1709181374932012045_n.jpg
Šiuo žygiu garsinamas Lietuvos vardas!
Kopenhagoje paminėsime Lietuvos diplomatinių santykių su Danija šimtmetį, kartu pabūsime Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga.
LIETUVOS AMBASADA IR LIETUVOS KARIŲ ASOCIACIJOS KELIAUTOJŲ KLUBAS MALONIAI KVIEČIA Į:
VAKARONĘ
Liepos 16 d., 19:00 val., Lietuvos ambasada
● Keliautojų klubo bei LT-103 žygio dviračiais aplink Baltijos jūrą pristatymas
● LKA KK garbės nario prof. Valdo Rakučio pranešimas “Lietuvos ir Danijos panašumai ir skirtumai: diplomatinių santykių šimtmetis”
● Vaišės
EKSKURSIJĄ DVIRAČIAIS PO KOPENHAGĄ
Liepos 17 d., 10:00 val. pradžia, nuo Lietuvos ambasados
Vedlys prof. Valdas Rakutis
Kviečiame dalintis žinia, o susidomėjusius REGISTRUOTIS į susitikimus el. pašto adresu [email protected]
Norintiems prisijungti prie dviračio žygio bet kuriame patogiame etape, kreiptis į LKA KK prezidentą Rolandą Lubį, tel. nr. +370 698 49 205, [email protected]
Daugiau informacijos apie žygį galite rasti: https://lkakeliautojai.lt/-cycling-around-the-baltic-sea
 
 
Istorinė, kultūros diplomatija »
Mateika Gegužės 3-iosios Konstitucija.jpg

2021 metais minime Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. 

1791 m. paskelbta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje (po JAV) rašytinė Konstitucija. Konstitucija išversta į lietuvių kalbą ir tapo pirmuoju politiniu ir teisiniu dokumentu lietuvių kalba. Rankraštis saugomas Lenkijos mokslų akademijos bibliotekoje Krokuvoje.

Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucija bei 1791 m. spalio 20 d. priimtas Tarpusavio įžadas tapo vykdytų politinių, socialinių ir ūkinių reformų kulminacija. Konstitucijoje išdėstytos idėjos įkvėpė ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 metais.

Šia proga kviečiame virtualiai apsilankyti jungtinėje istorinėje Lietuvos ir Lenkijos parodoje "Gegužės 3-iosios Konstitucija. Istorija ir tradicija“. Virtualią parodą galite pasiekti paspaudę nuorodą https://cutt.ly/MbucMty. Parodos rengėjai – Lenkijos istorijos muziejus, Lietuvos istorijos institutas, Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

16:00 (Lietuvos laiku) Vilniaus Katedros aikštėje vyks šios parodos atidarymas. Atidarymo tiesioginę transliaciją bus galima matyti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Facebook paskyroje: http://www.facebook.com/urministerija.

Švęskime kartu!

Istorinė, kultūros diplomatija »
Lithuania.JPG

Bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Danijoje, vienintelis anglų kalba laikraštis Danijoje „Copenhagen Post“ išleido 16 psl. priedą apie Lietuvą.  Priedas publikuotas Lietuvos-Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga ir platinamas spausdintame pavidale bei skaitmeniniame ISSUU formate.

Priedą galite rasti : https://issuu.com/cphpost/docs/lithuania

 

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
LR ambasada Danijoje.jpg
Šiandien, tarptautinę, kovos su smurtu prieš moteris, dieną, oranžinė šviesa nušvietė Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Oranžine spalva nušviesti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir kitų diplomatinių atstovybių užsienio šalyse pastatai. Tokiu būdu mes jungiamės prie lapkričio 25 dieną prasidedančios tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ , kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į itin skaudžią ir aktualią smurto prieš moteris problemą.
Oranžinė spalva simbolizuoja viltį sukurti pasaulį be smurto. Ši akcija tęsis iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
 
Istorinė, kultūros diplomatija »
Daugiau naujienų