Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Lietuvos Prezidentas su Danijos ministre pirmininke aptarė nelegalios migracijos užkardymo priemones

Sukurta 2021.11.12 / Atnaujinta 2021.11.12 11:34
  Lietuvos Prezidentas su Danijos ministre pirmininke aptarė nelegalios migracijos užkardymo priemones
  Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, 2021 m. lapkričio 11 d., telefonu kalbėjo su Danijos Karalystės ministre pirmininke Mette Frederiksen. Pokalbis skirtas aptarti nelegalios migracijos užkardymo priemones, stiprėjant įtampai prie Europos Sąjungos – Baltarusijos sienos.
  Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad įtempta situacija pasienyje reikalauja neatidėliotinų veiksmų Europos Sąjungos ir tarptautiniu lygiu. Pasak šalies vadovo, šiuo metu labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Europos Vadovų Taryboje spalio 21-22 d. priimtus sprendimus - užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, spartinti ES migracijos ir prieglobsčio politikos, taip pat teisinių aktų peržiūros ir keitimo procesą, užtikrinti ES finansavimą statant fizinį barjerą prie ES išorinės sienos.
  Prezidentas ir Danijos ministrė pirmininkė taip pat aptarė bendradarbiavimo su nelegalios migracijos kilmės šalimis poreikį, siekiant užkardyti nelegalios migracijos srautus į Europos Sąjungą.
  Prezidentas padėkojo Danijos ministrei pirmininkei Mette Frederiksen už palaikymą ir pasirengimą padėti Lietuvai, duodant efektyvų atkirtį Baltarusijos režimo vykdomai hibridinei atakai.

  Naujienlaiškio prenumerata

  Captcha