Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
1.1.jpg

2021 m. lapkričio 28 d., prieš prasidedant NB8 parlamentų pirmininkų susitikimui Kopenhagoje, Lietuvos ambasadoje džiaugėmės šiltu ir informatyviu lietuvių diasporos susitikimu su Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininku Vytautu Mitalu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
LT-DK.jpg
Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, 2021 m. lapkričio 11 d., telefonu kalbėjo su Danijos Karalystės ministre pirmininke Mette Frederiksen. Pokalbis skirtas aptarti nelegalios migracijos užkardymo priemones, stiprėjant įtampai prie Europos Sąjungos – Baltarusijos sienos.
Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad įtempta situacija pasienyje reikalauja neatidėliotinų veiksmų Europos Sąjungos ir tarptautiniu lygiu. Pasak šalies vadovo, šiuo metu labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Europos Vadovų Taryboje spalio 21-22 d. priimtus sprendimus - užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, spartinti ES migracijos ir prieglobsčio politikos, taip pat teisinių aktų peržiūros ir keitimo procesą, užtikrinti ES finansavimą statant fizinį barjerą prie ES išorinės sienos.
Prezidentas ir Danijos ministrė pirmininkė taip pat aptarė bendradarbiavimo su nelegalios migracijos kilmės šalimis poreikį, siekiant užkardyti nelegalios migracijos srautus į Europos Sąjungą.
Prezidentas padėkojo Danijos ministrei pirmininkei Mette Frederiksen už palaikymą ir pasirengimą padėti Lietuvai, duodant efektyvų atkirtį Baltarusijos režimo vykdomai hibridinei atakai.
Užsienio politika ir diplomatija »
20210928_170841.jpg

2021 m. rugsėjo 28-30 d. Kopenhagoje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės vadovaujama energetikos ekspertų delegacija. Atstovai iš Lietuvos energetikos ministerijos, Lietuvos energetikos agentūros, AB „Litgrid“ ir UAB „EPSO-G“ susitiko su Danijos klimato ir energetikos ministerijos, atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais, dalyvavo Danijos energetikos agentūros organizuotame seminare ir lankėsi jūrinio vėjo parke Kopenhagoje.

Susitikimo su Danijos klimato ir energetikos ministerijos viceministre Marie Hindhede metu buvo pristatyti ambicingi Lietuvos planai plėsti atsinaujinančios energijos generaciją artimiausiu laikotarpiu ir iniciatyvos, susijusios su „žaliojo“ vandenilio technologijų plėtra šalyje. Susitikimuose su atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais Lietuvos delegacija domėjosi Danijos patirtimi atsinaujinančios energijos ir „žaliųjų“ technologijų srityse.

Lietuvą ir Daniją sieja bendri ambicingi tikslai energetikos srityje. Abi šalis siekia jūrinio vėjo plėtros, „žaliojo“ vandenilio gamybos ir energetikos sektoriaus dekarbonizacijos, siekiant klimato neutralumo 2050 m.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
web_082.jpg
2021 m. RUGPJŪČIO 9 d. ambasados laikinoji reikalų patikėtinė Dovilė Survilaitė dalyvavo parodos „DRĄSA IR PASIPRIEŠINIMAS BALTARUSIJOJE“ atidaryme Kopenhagoje. Šioje fotografijų ir grafikos parodoje prisimenami prieš metus Baltarusijoje prasidėję protestai prieš suklastotus prezidento rinkimus ir taiki kova už pagrindines teises ir laisves bei laisvą, demokratinę ir nepriklausomą Baltarusiją. Parodoje pristatomos TUT.BY, populiaraus ir režimo brutaliai uždaryto Baltarusijos portalo, nuotraukos.
 
Praėjusiais metais rugpjūčio 23 d. Baltijos kelio minėjimo proga Danijos lietuvių jaunimo sąjunga ir Lietuvių profesionalų klubas organizavo visuomeninę akciją už Baltarusiją Kopenhagoje. Baltarusių kova už laisvę tęsiasi, tad kviečiame apsilankyti parodoje, kurią galima pamatyti Kongens Nytorv iki rugpjūčio 30 d.

Parodos organizatoriai: Talaka – Friends of Belarus in Denmark, New Democracy Fond, Politiken-Fonden and journalist Yulia Hartman-Haigh.
Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
dsc_7460.jpg

Š. m. gegužės 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Portugalijos ambasadoriaus João Marios Cabralio skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas pasveikino Portugaliją su sėkmingu pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai šiuo itin sudėtingu Europai ir visam pasauliui laikotarpiu.

Pasak Prezidento, Lietuvą ir Portugaliją sieja glaudus dvišalis bendradarbiavimas, esame suinteresuoti ir toliau aktyviai plėtoti politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius, taip pat stiprinti bendradarbiavimą turizmo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse.

Susitikimo metu aptartas Portugalijos indėlis į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą prisidedant prie NATO rytinių sienų ir viso Baltijos regiono gynybos užtikrinimo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Pasak šalies vadovo, Portugalijos ginkluotosios pajėgos visada yra laukiamos mūsų šalyje, o Lietuva ir toliau užtikrins aukščiausius standartus atitinkančias sąlygas dislokuotiems sąjungininkų kariams.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Ambasadoje nauji susitikimai Įkelta2021.02.18

Ambasadoje apsilankė naujieji ambasadoriai iš Brazilijos ir Indonezijos, kurie bus akredituoti Lietuvai iš Danijos. Abu svečiai aptarė savo veiklos planus ir šalies interesus su Lietuvos ambasadore.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.png
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Kopenhagoje reziduojančio Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus Emiro Poljo skiriamuosius raštus.
Priimdamas Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus skiriamuosius raštus, valstybės vadovas išreiškė tvirtą paramą šios šalies euroatlantinėms aspiracijoms ir pasiryžimui stiprinti santykius su ES. Prezidentas patvirtino Lietuvos pasirengimą dalytis savo integracijos į ES patirtimi įvairiose, ypač strateginės komunikacijos, kovos su dezinformacija ir kibernetinio saugumo, srityse. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva labai aktyviai dalyvauja Dvynių programoje Vakarų Balkanų regione, įskaitant Bosniją ir Hercegoviną, tuo prisidėdama prie gerųjų praktikų ir patirčių perdavimo įvairiuose valstybės ūkio sektoriuose.
Po Lietuvos ambasados Danijoje patalpose surengtos ceremonijos ir ambasadoriaus video-pokalbio su Prezidentu, Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė gyvai pasveikino naujai Lietuvai akredituotą Bosnijos ambasadorių.
Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha