Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
dsc_7460.jpg

Š. m. gegužės 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Portugalijos ambasadoriaus João Marios Cabralio skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas pasveikino Portugaliją su sėkmingu pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai šiuo itin sudėtingu Europai ir visam pasauliui laikotarpiu.

Pasak Prezidento, Lietuvą ir Portugaliją sieja glaudus dvišalis bendradarbiavimas, esame suinteresuoti ir toliau aktyviai plėtoti politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius, taip pat stiprinti bendradarbiavimą turizmo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse.

Susitikimo metu aptartas Portugalijos indėlis į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą prisidedant prie NATO rytinių sienų ir viso Baltijos regiono gynybos užtikrinimo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Pasak šalies vadovo, Portugalijos ginkluotosios pajėgos visada yra laukiamos mūsų šalyje, o Lietuva ir toliau užtikrins aukščiausius standartus atitinkančias sąlygas dislokuotiems sąjungininkų kariams.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg
Ambasadoje nauji susitikimai Įkelta2021.02.18

Ambasadoje apsilankė naujieji ambasadoriai iš Brazilijos ir Indonezijos, kurie bus akredituoti Lietuvai iš Danijos. Abu svečiai aptarė savo veiklos planus ir šalies interesus su Lietuvos ambasadore.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.png
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Kopenhagoje reziduojančio Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus Emiro Poljo skiriamuosius raštus.
Priimdamas Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus skiriamuosius raštus, valstybės vadovas išreiškė tvirtą paramą šios šalies euroatlantinėms aspiracijoms ir pasiryžimui stiprinti santykius su ES. Prezidentas patvirtino Lietuvos pasirengimą dalytis savo integracijos į ES patirtimi įvairiose, ypač strateginės komunikacijos, kovos su dezinformacija ir kibernetinio saugumo, srityse. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva labai aktyviai dalyvauja Dvynių programoje Vakarų Balkanų regione, įskaitant Bosniją ir Hercegoviną, tuo prisidėdama prie gerųjų praktikų ir patirčių perdavimo įvairiuose valstybės ūkio sektoriuose.
Po Lietuvos ambasados Danijoje patalpose surengtos ceremonijos ir ambasadoriaus video-pokalbio su Prezidentu, Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė gyvai pasveikino naujai Lietuvai akredituotą Bosnijos ambasadorių.
Užsienio politika ir diplomatija »
123456.jpg

Klimato kaita, energetinė sala Bornholmo saloje, planai plėtoti jūrinio vėjo energetiką Baltijos jūroje, naujos technologijos, kurios padės apjungti ir patenkinti regiono elektros paklausą bei duoti postūmį inovacijoms ir atsinaujinančių energijos išteklių projektams – tai klausimai, kurie buvo aptarti Baltijos valstybių ambasadorių susitikime su Danijos klimato ambasadoriumi. Diskusiją organizavo ir moderavo Lietuvos ambasadorė Danijoje Gintė Damušytė.

Užsienio politika ir diplomatija »
2.jpg

Lietuva kaip ES narė dalyvauja naudinguose Europos Sąjungos ambasadorių susitikimuose su Danijos politikais. Lietuvos ambasadorė taip pat reiškiasi moterų ambasadorių grupėje, kuri organizuoja diskusijas su Danijos švietimo, kultūros, verslo, spaudos ir kitų sričių lyderiais. Europos šalių ambasadorės aptarė europines aktualijas su Lykke Friis,buvusia politike ir Kopenhagos universiteto prorektore,dabar einančia Think Tank Europa vadovės pareigas.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

“POLITIKEN” redakcija su Danijos užsienio reikalų bendrija Kopenhagoje surengė diskusiją su Baltarusijos opozicijos atstovu V.Tsepkalo, kurios metu Lietuvos ambasadorė Gintė Damušis buvo pakviesta pristatyti Lietuvos požiūrį į įvykius Baltarusijoje ir ES reakciją. Kalbėdama apie situaciją ji akcentavo, kad ES tenka itin svarbi rolė paremti politinį ir visuomeninį virsmą Baltarusijoje. Būtinas stiprus ir vieningas baltarusų palaikymas jiems siekiant demokratiškai spręsti dėl savo ateities. Lietuva nori, kad butų taikomos efektyvios ES sankcijos už smurtą ir suklastotus rinkimus atsakingiems Baltarusijos pareigūnams, pažymėjo ambasadorė.

 

Užsienio politika ir diplomatija »
118990681_4443706405701167_3668413925028067959_o.jpg

Danijos premjerė Mette Frederiksen Marienborge priėmė ES šalių ambasadorius ir jiems pristatė Danijos vidaus ir užsienio politikos prioritetus. Diskusijų metu premjerė pabrėžė ryšių su JAV svarbą Danijai ir apskritai Europai bei aptarė europinę darbotvarkę migracijos, klimato kaitos ir laisvo darbuotojų judėjimo srityse.

Užsienio politika ir diplomatija »
inga-minelgaite-5ebabcf44a2db.jpeg

Sveikiname naujai akredituotą Lietuvos garbės konsulę Islandijoje Ingą Minelgaitę! Linkime geriausios sėkmės plėtojant Lietuvos ir Islandijos dvišalius santykius.

Užsienio politika ir diplomatija »
1.jpg

Rugsėjo 5-oji yra Danijos vėliavos iškėlimo diena, kai pagerbiami tarptautinėse misijose dislokuoti ir žuvę Danijos kariai. Vainikų padėjimo ceremonijoje prie tarptautinių misijų paminklo Kastellet’e dalyvavo Karališkoji pora, Ministrė pirmininkė, Folketingo spykeris, ministrai, karinė vadovybė ir kariai, jų šeimos nariai ir artimiausi sąjungininkai, tame tarpe Lietuva, kurią atstovavo ambasadorė ir Gynybos atašė.

Užsienio politika ir diplomatija »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata