Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
207750960_5848503388554788_1709181374932012045_n.jpg
Šiuo žygiu garsinamas Lietuvos vardas!
Kopenhagoje paminėsime Lietuvos diplomatinių santykių su Danija šimtmetį, kartu pabūsime Pasaulio lietuvių vienybės dienos proga.
LIETUVOS AMBASADA IR LIETUVOS KARIŲ ASOCIACIJOS KELIAUTOJŲ KLUBAS MALONIAI KVIEČIA Į:
VAKARONĘ
Liepos 16 d., 19:00 val., Lietuvos ambasada
● Keliautojų klubo bei LT-103 žygio dviračiais aplink Baltijos jūrą pristatymas
● LKA KK garbės nario prof. Valdo Rakučio pranešimas “Lietuvos ir Danijos panašumai ir skirtumai: diplomatinių santykių šimtmetis”
● Vaišės
EKSKURSIJĄ DVIRAČIAIS PO KOPENHAGĄ
Liepos 17 d., 10:00 val. pradžia, nuo Lietuvos ambasados
Vedlys prof. Valdas Rakutis
Kviečiame dalintis žinia, o susidomėjusius REGISTRUOTIS į susitikimus el. pašto adresu [email protected]
Norintiems prisijungti prie dviračio žygio bet kuriame patogiame etape, kreiptis į LKA KK prezidentą Rolandą Lubį, tel. nr. +370 698 49 205, [email protected]
Daugiau informacijos apie žygį galite rasti: https://lkakeliautojai.lt/-cycling-around-the-baltic-sea
 
 
Istorinė, kultūros diplomatija »

Siekdama sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Lietuvos piliečiams, gyvenantiems Islandijoje, Lietuvos Respublikos ambasada Danijoje š.m. liepos 13-14 d. organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro (Ráðgjafarstofa fyrir innflytjendur) patalpose, adresu Laugavegur 116, 101 Reykjavík (2-as aukštas).

Konsulinės misijos metu lankytojai bus priimami:

Liepos 13 d. (antradienis): 9:00-13:00 val. ir 14.00-18:00 val.

Liepos 14 d. (trečiadienis):  9:00-13:00 val. ir 14:00-18:00 val.

Šios konsulinės misijos metu pirmenybė bus teikiama asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, reikalingų kelionėms, išdavimui:

  • pasų ar asmens tapatybės kortelių keitimas, jei asmens dokumentas yra prarastas, nebegalioja arba iki jo galiojimo pabaigos liko ne daugiau nei 3 mėn.;
  • Islandijoje gimusių kūdikių gimimo apskaitymas Lietuvoje bei pirmojo paso išdavimas;
  • asmens grįžimo pažymėjimų išdavimas.

Pageidaujančius kreiptis dėl konsulinių paslaugų maloniai prašome iš anksto registruotis Lietuvos Respublikos ambasadoje el. paštu [email protected]

Registruojantis reikės nurodyti:

  • savo vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą (jei kreipiamasi dėl paso vaikui – ir jo vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą),
  • kokios konkrečios konsulinės paslaugos pageidaujate,
  • jei reikalingas asmens grįžimo pažymėjimas, prašome nurodyti kelionės į Lietuvą datą,
  • kontaktinį telefono numerį ir elektroninį paštą.

DĖMESIO! Konsulinių misijų metu atliekamiems konsuliniams veiksmams konsulinis mokestis didinamas 50 proc.

Grynaisiais pinigais misijos metu nebus disponuojama. Ambasada kiekvienam suinteresuotajam individualiai elektroniniu paštu patvirtins registraciją misijoje ir atvykimo laiką bei nurodys konsulinės rinkliavos sumą, kurią reikės pervesti į ambasados sąskaitą Danske banke IBAN: DK5430004001757296, BIC/SWIFT: DABADKK (pavedimai turi būti atliekami Eurais). Konsulinės paslaugos bus teikiamos tik asmenims iš anksto atlikusiems bankinę perlaidą už norimą atlikti konsulinį veiksmą.

Registracija bus vykdoma iki 2021 m. liepos 1 d. Konsulinės misijos metu bus priimami tik iš anksto užsiregistravę piliečiai.

Konsulinės naujienos »
dsc_7460.jpg

Š. m. gegužės 4 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Portugalijos ambasadoriaus João Marios Cabralio skiriamuosius raštus.

Šalies vadovas pasveikino Portugaliją su sėkmingu pirmininkavimu Europos Sąjungos Tarybai šiuo itin sudėtingu Europai ir visam pasauliui laikotarpiu.

Pasak Prezidento, Lietuvą ir Portugaliją sieja glaudus dvišalis bendradarbiavimas, esame suinteresuoti ir toliau aktyviai plėtoti politinius, ekonominius ir kultūrinius santykius, taip pat stiprinti bendradarbiavimą turizmo, mokslinių tyrimų ir inovacijų srityse.

Susitikimo metu aptartas Portugalijos indėlis į Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą prisidedant prie NATO rytinių sienų ir viso Baltijos regiono gynybos užtikrinimo. Portugalija į Lietuvą siunčia ne tik rotacines pajėgas, bet ir yra aktyvi NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse dalyvė. Pasak šalies vadovo, Portugalijos ginkluotosios pajėgos visada yra laukiamos mūsų šalyje, o Lietuva ir toliau užtikrins aukščiausius standartus atitinkančias sąlygas dislokuotiems sąjungininkų kariams.

Užsienio politika ir diplomatija »
Mateika Gegužės 3-iosios Konstitucija.jpg

2021 metais minime Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-ąsias metines. 

1791 m. paskelbta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje (po JAV) rašytinė Konstitucija. Konstitucija išversta į lietuvių kalbą ir tapo pirmuoju politiniu ir teisiniu dokumentu lietuvių kalba. Rankraštis saugomas Lenkijos mokslų akademijos bibliotekoje Krokuvoje.

Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucija bei 1791 m. spalio 20 d. priimtas Tarpusavio įžadas tapo vykdytų politinių, socialinių ir ūkinių reformų kulminacija. Konstitucijoje išdėstytos idėjos įkvėpė ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 metais.

Šia proga kviečiame virtualiai apsilankyti jungtinėje istorinėje Lietuvos ir Lenkijos parodoje "Gegužės 3-iosios Konstitucija. Istorija ir tradicija“. Virtualią parodą galite pasiekti paspaudę nuorodą https://cutt.ly/MbucMty. Parodos rengėjai – Lenkijos istorijos muziejus, Lietuvos istorijos institutas, Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija.

16:00 (Lietuvos laiku) Vilniaus Katedros aikštėje vyks šios parodos atidarymas. Atidarymo tiesioginę transliaciją bus galima matyti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Facebook paskyroje: http://www.facebook.com/urministerija.

Švęskime kartu!

Istorinė, kultūros diplomatija »
98224_63c929ea143f80300661eeb3702ae857.jpg

Lietuvos ambasadoje Danijoje nuo š.m. balandžio 14 d. atnaujinamas konsulinių paslaugų teikimas.

Kviečiame registruotis vizitui į ambasadą: https://dk.mfa.lt/dk/lt/konsuline-informacija/elektronines-paslaugos/elektronine-registracija-priemimui-konsulinems-paslaugoms-gauti

Registruotis vizitui nebereikia tiems asmenims, kurie buvo užsiregistravę atvykti į ambasadą iki balandžio 13 d. - su jais susisieksime ir pasiūlysime kitą apsilankymo ambasadoje laiką.

 

1.jpg

Lietuvos ir Japonijos ambasadoriai susitiko Japonijos rezidencijoje Kopenhagoje. Lietuvą ir Japoniją suartina ir jungia ne tik Japonijos diplomato, Pasaulio tautų teisuolio Čiunės Sugiharos atminimas, bet ir bendros vertybės bei ekonominiai santykiai. Japonija yra antra pagal dydį Lietuvos partnerė ekonomikos srityje Azijos regione. Lietuvai svarbi Japonijos investicinė plėtra fintech, kibernetinio saugumo, kompiuterinių žaidimų industrijos, gyvybės mokslų, gamybos ir kituose sektoriuose. Japonijos ambasadorius sakė, kad jo šalis intensyviai ruošiasi Tokijo olimpinėms žaidynėms.

1.jpg
Ambasadoje nauji susitikimai Įkelta2021.02.18

Ambasadoje apsilankė naujieji ambasadoriai iš Brazilijos ir Indonezijos, kurie bus akredituoti Lietuvai iš Danijos. Abu svečiai aptarė savo veiklos planus ir šalies interesus su Lietuvos ambasadore.

Užsienio politika ir diplomatija »
Lithuania.JPG

Bendradarbiaudamas su Lietuvos ambasada Danijoje, vienintelis anglų kalba laikraštis Danijoje „Copenhagen Post“ išleido 16 psl. priedą apie Lietuvą.  Priedas publikuotas Lietuvos-Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga ir platinamas spausdintame pavidale bei skaitmeniniame ISSUU formate.

Priedą galite rasti : https://issuu.com/cphpost/docs/lithuania

 

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
vacancy.png

Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje skelbia atranką užimti pakaitinio darbuotojo: raštvedžio pareigybę.

Pareiginės algos koeficientas nuo 5,89.

Reikalavimai:

-turėti aukštąjį koleginį arba aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;

-mokėti anglų kalbą – ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo lygmens C1 lygiu ir danų kalbą – ne žemesniu kaip pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu;

-mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programiniu paketu);

-išmanyti raštvedybos, dokumentų tvarkymo, teisės aktų rengimo, kalbos kultūros taisykles;

-gebėti planuoti, organizuoti savo veiklą, analitiškai vertinti ir sisteminti informaciją;

-sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;

-būti susipažinus su teisės aktais ir tarptautiniais susitarimais, reglamentuojančiais konsulinę veiklą;

-atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ arba nekelti abejonių dėl asmens patikimumo.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
Unique-Secretary-Vectors-2.jpg
Darbo skelbimas Įkelta2021.01.15

Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje skelbia atranką užimti pakaitinio darbuotojo: sekretoriaus pareigybę.

Pareiginės algos koeficientas nuo 5,89.

Reikalavimai:

-turėti aukštąjį koleginį arba aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;

-mokėti anglų kalbą – ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo lygmens C1 lygiu ir danų kalbą – ne žemesniu kaip pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu;

-mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programiniu paketu);

-išmanyti raštvedybos, dokumentų tvarkymo, teisės aktų rengimo, kalbos kultūros taisykles;

-gebėti planuoti, organizuoti savo veiklą, analitiškai vertinti ir sisteminti informaciją;

-sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;

-atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ arba nekelti abejonių dėl asmens patikimumo.

 

Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
1.png
Kalėdos kitaip Įkelta2020.12.21

Šiais metais Kalėdas pasitinkam kitaip. Kadangi ambasada negalėjo pakviesti susitikti prie Kalėdinės eglutės, kvietėme dalintis savo kalėdinėmis nuotaikomis, kuriant kalėdines dekoracijas. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ir atsiuntusiems kalėdinių dekoracijų nuotraukas! Jūs esate gerieji nykštukai, todėl visiems išsiuntėme lietuviškų skanėstų! Tautiečiams Danijoje ir Islandijoje linkime šilto ir jaukaus Kūčių vakaro, o šv. Kalėdų rytą - daug džiaugsmo ir pakilios nuotaikos!

Lietuviai Danijoje »
1.png
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu priėmė Kopenhagoje reziduojančio Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus Emiro Poljo skiriamuosius raštus.
Priimdamas Bosnijos ir Hercegovinos ambasadoriaus skiriamuosius raštus, valstybės vadovas išreiškė tvirtą paramą šios šalies euroatlantinėms aspiracijoms ir pasiryžimui stiprinti santykius su ES. Prezidentas patvirtino Lietuvos pasirengimą dalytis savo integracijos į ES patirtimi įvairiose, ypač strateginės komunikacijos, kovos su dezinformacija ir kibernetinio saugumo, srityse. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva labai aktyviai dalyvauja Dvynių programoje Vakarų Balkanų regione, įskaitant Bosniją ir Hercegoviną, tuo prisidėdama prie gerųjų praktikų ir patirčių perdavimo įvairiuose valstybės ūkio sektoriuose.
Po Lietuvos ambasados Danijoje patalpose surengtos ceremonijos ir ambasadoriaus video-pokalbio su Prezidentu, Lietuvos ambasadorė Gintė Damušytė gyvai pasveikino naujai Lietuvai akredituotą Bosnijos ambasadorių.
Užsienio politika ir diplomatija »
plakatas.JPG
Kalėdos kartu, kitaip! Įkelta2020.11.27

Kviečieme sudalyvauti kalėdiniame konkurse, o kūrybiškiausios ir originaliausios dekoracijos būtinai bus apdovanotos!

https://www.facebook.com/LTEmbassy.dk/photos/4839033132835157

Lietuviai Danijoje »
LR ambasada Danijoje.jpg
Šiandien, tarptautinę, kovos su smurtu prieš moteris, dieną, oranžinė šviesa nušvietė Lietuvos ambasadą Kopenhagoje. Oranžine spalva nušviesti ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos ir kitų diplomatinių atstovybių užsienio šalyse pastatai. Tokiu būdu mes jungiamės prie lapkričio 25 dieną prasidedančios tarptautinės akcijos „Nušviesk pasaulį oranžine spalva“ , kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į itin skaudžią ir aktualią smurto prieš moteris problemą.
Oranžinė spalva simbolizuoja viltį sukurti pasaulį be smurto. Ši akcija tęsis iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
 
Istorinė, kultūros diplomatija »
126457539_10217158704670686_3066898848047297276_n.jpg
Ambasada ragina tautiečius, dalyvaujančius audinių gaišinime, užkrėstuose ir neužkrėstuose ūkiuose Šiaurės Jutlandijoje, sekti Danijos veterinarijos ir maisto administracijos rekomendacijas dėl asmeninės apsaugos ir būtinųjų procedūrų: https://tinyurl.com/yx8fz3pj
Kviečiame susipažinti ir su parengta brošiūra lietuvių k. apie COVID-19 prevencines priemones. Informacija yra skirta į Daniją atvykstantiems užsienio darbuotojams, kurie dalinasi bendru būstu:
Lietuviai Danijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata