Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS
Rodyti nuo iki
Archyvas »
Laiškas - LT.PNG

Šalies vadovas Jos Didenybei perdavė nuoširdžius sveikinimus Lietuvos žmonių vardu, Danijos Karalystei ir jos gyventojams linkėdamas klestėjimo.

„Mūsų šalis sieja bendromis vertybėmis ir pagarba paremti ilgamečiai draugiški santykiai. Tikiu, kad ir toliau visapusiškai stiprinsime mūsų bendradarbiavimą Šiaurės ir Baltijos šalių šeimoje, Europos Sąjungos ir NATO lygmeniu“, – sveikinime rašė Prezidentas.

Praėjusiais metais Lietuva ir Danija paminėjo diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį ir šių santykių atkūrimo 30-metį. Šios sukakties proga su vizitu Lietuvoje lankėsi Danijos kronprincesė Mary.

Prezidento komunikacijos grupė

Užsienio politika ir diplomatija » Istorinė, kultūros diplomatija »
FB_-01.png

LR ambasada ir Kaunas 2022 – Europos kultūros sostinė – komanda maloniai kviečia prisijungti prie virtualaus Kaunas 2022 programos pristatymo ir susipažinti su įdomiu ir turiningu šių metų Kauno kultūriniu gyvenimu.

Išgyvenęs virsmą „iš laikinosios į šiuolaikinę“ 2022-aisiais Kaunas taps milžiniška Europos kultūros scena, čia vyks daugiau renginių nei metuose dienų.  Jau nuo 2022 m. sausio 22 dienos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programa užlies įprastas ir netikėčiausias Kauno ir Kauno rajono erdves.

Programos pristatymas vyks sausio 11 d. 19 val. (Danijos laiku) / 18 val. (Islandijos laiku) per Zoom platformą. Nuoroda į susitikimą: https://us02web.zoom.us/j/84055350468?pwd=ajY1UndhN1JRczdnR2JteXErVURMQT09 .

Apie dalyvavimą maloniai prašome pranešti el. paštu [email protected] . Numatoma renginio trukmė – 1 val. 

Kultūros išvengti tikrai nepavyks. Ko laukti? Kuo galime didžiuotis? „Kaunas 2022“ – tai per 1 000 renginių! Suplanuota daugiau kaip 40 festivalių, per 60 parodų, daugiau kaip 250 scenos meno renginių (iš kurių daugiau nei 50 premjerų), daugiau nei 250 koncertų. Visa tai – beveik 500 asmenų „Kaunas 2022“ komanda kuria su 80 vietos ir 150 užsienio partnerių. Į šią kultūros sėkmės formulę įeina 140 miestų Lietuvoje ir pasaulyje, 2 000 menininkų, 80 bendruomenių, 1 000 puikiųjų savanorių.

Pristatyme-susitikime dalyvaus Kaunas 2022 Tarptautinių ryšių vadovė Dovilė Butnoriūtė ir Tarptautinių ryšių koordinatorė Monika Inčerytė.

Renginio metu Kaunas 2022 atstovės atskleis svarbiausius programos akcentus, papasakos kodėl Kaunas jau dabar laikomas viena geriausių Europos kultūros sostinių, supažindins su programos dalimis bei akcentais ir atsakys į jūsų klausimus.

Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
Capture.PNG

Visi į Daniją atvykstantys keliautojai, nepriklausomai nuo to, ar turi ES skaitmeninį COVID sertifikatą, su savimi turi turėti neigiamą PGR arba antigenų testą (PGR testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 val. prieš atvykimą, greitasis antigenų – ne anksčiau kaip 48 val. prieš atvykimą).

Danijos gyventojai gali pasirinkti – testą atlikti iki kelionės arba per 24 val. nuo atvykimo į šalį.

Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
1.1.jpg

2021 m. lapkričio 28 d., prieš prasidedant NB8 parlamentų pirmininkų susitikimui Kopenhagoje, Lietuvos ambasadoje džiaugėmės šiltu ir informatyviu lietuvių diasporos susitikimu su Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininku Vytautu Mitalu.

Užsienio politika ir diplomatija » Lietuviai Danijoje »
LT-DK.jpg
Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, 2021 m. lapkričio 11 d., telefonu kalbėjo su Danijos Karalystės ministre pirmininke Mette Frederiksen. Pokalbis skirtas aptarti nelegalios migracijos užkardymo priemones, stiprėjant įtampai prie Europos Sąjungos – Baltarusijos sienos.
Pokalbio metu Prezidentas akcentavo, kad įtempta situacija pasienyje reikalauja neatidėliotinų veiksmų Europos Sąjungos ir tarptautiniu lygiu. Pasak šalies vadovo, šiuo metu labai svarbu kuo skubiau įgyvendinti Europos Vadovų Taryboje spalio 21-22 d. priimtus sprendimus - užtikrinti realią išorinės ES sienos apsaugą, spartinti ES migracijos ir prieglobsčio politikos, taip pat teisinių aktų peržiūros ir keitimo procesą, užtikrinti ES finansavimą statant fizinį barjerą prie ES išorinės sienos.
Prezidentas ir Danijos ministrė pirmininkė taip pat aptarė bendradarbiavimo su nelegalios migracijos kilmės šalimis poreikį, siekiant užkardyti nelegalios migracijos srautus į Europos Sąjungą.
Prezidentas padėkojo Danijos ministrei pirmininkei Mette Frederiksen už palaikymą ir pasirengimą padėti Lietuvai, duodant efektyvų atkirtį Baltarusijos režimo vykdomai hibridinei atakai.
Užsienio politika ir diplomatija »
Konstitucija.jpg

Šiandien, spalio 20 dieną, sukanka lygiai 230 metų nuo esminės 1791 m. gegužės 3 d. Konstitucijos pataisos – pavadintos Abiejų Tautų Tarpusavio įžadu - liudijančios Lietuvos ir Lenkijos tarpusavio įsipareigojimą gerbti ir puoselėti istorinio savarankiškumo tradiciją, ir įkvėpusios ateities kartas kovoti dėl nepriklausomybės, kurią Lietuva ir Lenkija atgavo 1918 m.

1791 m. paskelbta Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-osios Konstitucija – pirmoji Europoje ir antroji pasaulyje (po JAV) rašytinė Konstitucija. Konstitucija išversta į lietuvių kalbą ir tapo pirmuoju politiniu ir teisiniu dokumentu lietuvių kalba. Šiuo metu Konstitucijos rankraštį galima pamatyti Valdovų rūmuose Vilniuje tarptautinėje parodoje „KAD TĖVYNĖ GYVUOTŲ. Lietuva ir Lenkija 1971 m. konstitucijos epochoje“.

Taip pat kviečiame pasižiūrėti lenkų dokumentinį filmą “Gegužės 3-iosios konstitucija ir dabartis“ (rež. Cyprian Demianiuk)“: https://vod.tvp.pl/video/trzeci-maja-czyli-dzis,trzeci-maja-czyli-dzis,53611988 . Filmas subtitruotas anglų kalba.

Vytauto Abramausko (Valdovų rūmų muziejaus) nuotrauka

Capture.PNG

Lapkričio 8-10 dienomis, siekiant sudaryti lengvesnes sąlygas gauti konsulines paslaugas Islandijoje gyvenantiems Lietuvos piliečiams, Lietuvos ambasada Danijoje organizuoja konsulinę misiją į Islandiją. Konsulinė misija vyks New in Iceland informacijos centro patalpose (Ráðgjafarstofa fyrir innflytjendur), adresu: Laugavegur 116, 101 Reykjavík.

Konsulinės naujienos »
Darbo skelbimas.jpg
Darbo skelbimas Įkelta2021.10.06

Lietuvos Respublikos ambasada Danijos Karalystėje skelbia atranką į raštvedžio pareigybę.

Pareiginės algos koeficientas nuo 5,89.

Reikalavimai:

  1. turėti aukštąjį koleginį arba aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą išsilavinimą;
  2. mokėti anglų kalbą – ne žemesniu kaip įgudusio vartotojo lygmens C1 lygiu ir danų kalbą – ne žemesniu kaip pažengusio vartotojo lygmens B2 lygiu;
  3. mokėti dirbti kompiuteriu (MS Office programiniu paketu);
  4. išmanyti raštvedybos, dokumentų tvarkymo, teisės aktų rengimo, kalbos kultūros taisykles;
  5. gebėti planuoti, organizuoti savo veiklą, analitiškai vertinti ir sisteminti informaciją;
  6. sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu;
  7. būti susipažinus su teisės aktais ir tarptautiniais susitarimais, reglamentuojančiais konsulinę veiklą;
  8. atitikti Lietuvos Respublikos teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus suteikiant teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ arba nekelti abejonių dėl asmens patikimumo.
Konsulinės naujienos » Lietuviai Danijoje »
20210928_170841.jpg

2021 m. rugsėjo 28-30 d. Kopenhagoje su darbo vizitu lankėsi Lietuvos energetikos viceministrės Daivos Garbaliauskaitės vadovaujama energetikos ekspertų delegacija. Atstovai iš Lietuvos energetikos ministerijos, Lietuvos energetikos agentūros, AB „Litgrid“ ir UAB „EPSO-G“ susitiko su Danijos klimato ir energetikos ministerijos, atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais, dalyvavo Danijos energetikos agentūros organizuotame seminare ir lankėsi jūrinio vėjo parke Kopenhagoje.

Susitikimo su Danijos klimato ir energetikos ministerijos viceministre Marie Hindhede metu buvo pristatyti ambicingi Lietuvos planai plėsti atsinaujinančios energijos generaciją artimiausiu laikotarpiu ir iniciatyvos, susijusios su „žaliojo“ vandenilio technologijų plėtra šalyje. Susitikimuose su atsinaujinančios energetikos įmonių atstovais Lietuvos delegacija domėjosi Danijos patirtimi atsinaujinančios energijos ir „žaliųjų“ technologijų srityse.

Lietuvą ir Daniją sieja bendri ambicingi tikslai energetikos srityje. Abi šalis siekia jūrinio vėjo plėtros, „žaliojo“ vandenilio gamybos ir energetikos sektoriaus dekarbonizacijos, siekiant klimato neutralumo 2050 m.

Užsienio politika ir diplomatija » Ekonominiai santykiai »
243273577_758233811749265_6404037130107707965_n.jpg

Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių 100-mečio proga Copenhagen Short Film Festival ir Lietuvos ambasada maloniai kviečia pasimėgauti Baltijos šalių trumpametražiais filmais, tarp kurių bus rodomi ir trys lietuviški filmai.

Renginio laikas: spalio 7 d., 21:15 val.

Renginio vieta: Gloria Biograf, Rådhuspladsen 59, 1550 København V

Prieš filmų peržiūrą, Lietuvos ambasada kviečia svečius pabendrauti prie vyno taurės.

Daugiau informacijos apie festivalį, filmus ir bilietus:

Istorinė, kultūros diplomatija »
1.jpg
Kviečiame apsilankyti šia proga surengtoje virtualioje parodoje „Lietuva ir Danija nuo 1919 metų“:
 
Paroda parengta bendradarbiaujant Lietuvos centriniam valstybės archyvui, Lietuvos vyriausiojo archyvaro tarnybai, Lietuvos Respublikos ambasadai Danijoje, Danijos nacionaliniam archyvui, Dixie Henri le Fevre Simonsen ir VU Skandinavistikos ir Danų kalbos katedros studentei Agnei Riepšaitei.
Istorinė, kultūros diplomatija »
Lietuvos ambasados atašė Romantė Šilytė su Lietuvos garbės konsule Eva Caspersen
Aalborge rugsėjo 27 dieną Lietuvos generalinė garbės konsulė Eva Caspersen pakvietė į Panevėžio lėlių vežimo teatro spektaklį „Anderseno sapnas (Alavinis kareivėlis)“. Tai – vienas iš daugelio H. K. Anderseno kūrybos motyvais pastatytų spektaklių Lėlės vežimo teatre. Už žymiojo rašytojo kūrybos propagavimą teatras yra gavęs H. K. Anderseno premiją Odensėje, rašytojo gimtinėje.
 
Renginys ir po spektaklio vykęs susitikimas skirtas Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių šimtmečiui siekiant į šio datos minėjimą įtraukti jaunąją kartą.
 
Generalinė garbės konsulė Eva Caspersen savo aktyvia kultūrine veikla siekia jungti Šiaurės Jutlandijos lietuvius, lietuviškas tradicijas puoselėjančius danus ir skleisti žinią apie Lietuvos kultūrą Danijoje.
Lietuviai Danijoje » Istorinė, kultūros diplomatija »
242480802_190054216545778_4976210795485921255_n.jpg

Spalio 6 ir 10 dienomis Kopenhagoje vyks Trio Litua koncertas "Tango in...Lithuanian!". Koncerto metu, mėgaujantis muzikiniais panašumais ir skirtumais, bus atliekami Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Astor Piazzolla kūriniai. Daugiau informacijos apie koncertą ir bilietus:

Spalio 6d., 19:30, Musikhuset København:
 
Spalio 10d., 18:00, Metronomen, Frederiksberg:
 
Koncertas organizuojamas bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje ir su Lietuvos kultūros instituto parama.
 
Lietuviai Danijoje »
20210918_104657.jpg
Rugsėjo 18 dieną mokslo metus pradėjo Danijos lietuvių bendrijos šeštadieninė mokykla Kopenhagoje.
Gausiai susirinkusius svečius pasveikino mokytoja Jūratė Tamulynienė, Lietuvos ambasados Danijoje konsulė atašė Romantė Šilytė, muzikinę programą paruošė Kopenhagos lietuvių choro Credo narės. Susirinkusieji kartu dainavo ir žaidė lietuviškus žaidimus, o vėliau mokiniai buvo pakviesti į pirmąją pamoką.
Šeštadieninė mokykla duris atvėrė naujame Bellahøj Skole mokyklos pastate. Šiais mokslo metais skirtingo amžiaus vaikams pamokas ves net trys mokytojos.
Lietuviai Danijoje »
Daugiau naujienų

Naujienlaiškio prenumerata

Captcha